Mikádo je praktické a sexy!

mikádo účas
NEW YORK, NY - JANUARY 13: Actress Kate Bosworth attends The Cinema Society with Montblanc and Dom Perignon host a screening of Sony Pictures Classics' "Still Alice" at Landmark's Sunshine Cinema on January 13, 2015 in New York City. (Photo by Mike Pont/FilmMagic)

Svet trendov je ako tornádo. Osvedčené a časom overené kúsky sa vracajú späť. Inak tomu nie je ani vo svete účesov. Momentálne boduje mikádo. Jednoduchý a praktický strih, ktorý si jednoducho zamilujete. Jeho úpravu zvládnete poľahky aj vo vlastnej kúpeľni. Je mladistvý, svieži a ideálny na teplé letné večery. Kto ho nosí a ako sa oň starať?

Odhaľte kúsok krku
Inšpirujte sa modelkami a herečkami, ktoré svoje vlasy nemilosrdne skracujú. Ale žiadny strach, nejde o drastické zásahy, ako napríklad v prípade Pamely Anderson, ktorá svoju bujnú hrivu pred časom zhodila úplne. Stačí aj pár centimetrov, aby ste odhalili krk a ukázali kúsok kože. Takto vám žiadny neodolá.

Alternatívy na každý deň
S mikádom môžete byť každý deň iná a účes prispôsobiť tomu, kam sa práve chystáte. Možno práve preto ho milujú všetky slávne herečky a modelky. Dakota Johnson, Nicole Kidman, Jesicca Alba a mnohé iné. Strapaté a ako keby nedbalo vyzerajúce na voľný čas alebo na stretnutie s priateľkou pri káve, vyžehlené rovné chic budú ideálne do práce, glamour vlny na večierok alebo posedenie pri vínku.

Vlnité, rovné, strapaté
Podľa toho, na aké mikádo máte práve náladu, treba vybrať správnu pomôcku, čo k tomu dopomôže. Vlny vyčarujete rovnako pomocou žehličky aj kulmy. Nenatáčajte si však vlasy po celej dĺžke, ale iba ich spodnú časť – od uší nižšie. So žehlením by nemal byť problém, len si predtým vlasy ošetrite ochranným prípravkom. Strapatý look dosiahnete, keď necháte vlasy voľne uschnúť. Na zvýraznenie efektu použite aj prípravok na báze morskej soli.

Pri mikáde je mimoriadne dôležitý objem. Lak na vlasy nemusí byť, nebojte sa vyskúšať púder a aplikujte ho ku končekom vlasov.

 

Pripravila Lena Zmitková

Zdroj: www.usmagazine.com, johnrahmatgulo.blogspot.com, pagesix.com, www.simplybe.co.uk