Matyšák vyrába najlepší Silván na svete!

thumbnail-matysak-vyraba-najlepsi-silvan-na-svete-193334Spŕška medailí z prestížnych medzinárodných aj domácich výstav doslova vyráža dych. To, čo sa podarilo vínu Silvánske zelené z produkcie spoločnosti Víno Matyšák, je absolutórium, ktoré sa len tak nevidí.

Na medzinárodnej súťaži Les Grands Concours du Monde Strasbourg, ktorá sa uskutočnila pod patronátom OIV, Únie enológov Francúzska a Únie somelierov Francúzska, udelila odborná jury vínu Prestige Silvánske zelené, výber z hrozna, ročník 2013 zlatú medailu a k tomu aj titul Grand Prix (Šampión). V kategórií Sylvaner je tak najlepším vínom na svete!

 

Pri tomto famóznom úspechu vyznieva teraz až paradoxne fakt, že táto kedysi slávna odroda z Limbachu, bola u nás v nešťastných deväťdesiatich rokoch takmer zlikvidovaná. Peter Matyšák však tomuto vínu, ktoré je vhodné tak na všednú konzumáciu, ako aj na slávnostné príležitosti veril a urobil dobre. Grand Prix alebo Šampión kategórie je to najcennejšie, čo môže víno na súťaži získať a v danej odrode je právom považované za najlepšie víno na svete.

 

V Štrasburgu sa zaskveli aj ďalšie dve víne z produkcie spoločnosti Víno Matyšák a obidve prinášajú zlatú medailu. Prestige Gold Rizling rýnsky, výber z hrozna, ročník 2013 už v tomto roku bodoval v Nemecku, vo Francúzsku, USA a teraz prináša zlato aj zo Štrasburgu. Zlatom ovenčený je aj jeho o rok mladší „súrodenec“ – Prestige Gold Rizling rýnsky, výber z hrozna, ročník 2012.

 

„Keď som v polovici 90 rokov tvrdil, že naše slovenské vína budú dosahovať veľké úspechy aj na zahraničných výstavách, bolo veľmi málo tých, ktorí mi verili. Je to pomaly 15 rokov, čo sa moja predpoveď napĺňa, a tieto posledné roky je to priam explózia úspechov. Už do roku 2012 sme nazbierali vyše 200 medailí zo zahraničia. Iba v roku 2012 ich bolo 52. V tomto roku nie sme ešte ani v polovičke uskutočnených zahraničných výstav a ocenení je toľko, že napriek našim veľkým očakávaniam, to vyráža dych,“ hovorí na margo tohto obrovského úspechu Peter Matyšák.

 

Spoločnosť Víno Matyšák má v tomto roku na konte zo zahraničných výstav už 28 medailí.

13998297751t