Máte zatiahnutú ručnú brzdu? Vyskúšajte stratégiu, ako si pri náročnej práci udržať energiu

fizkes/Shutterstock.com

Predstavte si, že ste sa dostali na ťažko dostupnú prácu v prestížnej spoločnosti, ktorá vám dobre platí. Znie to ako sen, však? S dobre platenými pozíciami sa však často vynára otázka: Ako si pri maratónskej práci, ktorá vyzerá ako šprint, udržať energiu? Alebo inak povedané, ako si udržať energiu v náročnej práci?

 

Keď hovoríme zo skúseností, úžasné pracovné miesta často prichádzajú s prácou, ktorá je všestranná. Aj keď je to zaujímavé a dôležité, problémom je, že je toho naozaj veľa. Povýšenie sa zároveň môže zdať roky vzdialené. Keď je navyše človek uprostred toho všetkého, cíti sa ako dôležitý článok tímu, ktorý nechce vypadnúť z hry len preto, že je unavený.

Ak preto aj vy zápasíte s náročnou prácou, v ktorej chcete vyniknúť, no odčerpáva vám to energiu a dostáva vás dole, potom máme pre vás riešenie. Niekoľko jednoduchých stratégií, ako si udržať energiu v náročnej práci.

Urobte si zdravé raňajky do práce

Základom energie nášho tela je dobrá a hlavne zdravá strava. Bohatá na vitamíny a minerály, či prvky, ktoré dodajú organizmu chuť pracovať, vám pomôže zvládať náročné úlohy bez výrazných obmedzení a vaše telo bude zároveň v kondičke.

Pripraviť si zdravé raňajky do práce môžete sami, prípadne využiť možnosť si ich objednať. Výhodou komfortných miniboxov nie je len úspora času a podpora zdravia či energie, ale aj kvalitný obsah, ktorý telu prospieva.

Nikita Burdenkov/Shutterstock.com

Myslite na dovolenku

Nielen bohaté vitamínové balíčky pre zamestnancov, ale aj oddych je pre náročnú prácu dôležitý. Nemusí ísť hneď o zdĺhavé plánovanie dvojtýždňového relaxu v exotike pri mori, ale iba pár minút  pre seba v súkromí, na prechádzku vonku alebo na nájdenie pokojného miesta na meditáciu.

Robiť si prestávky je nevyhnutné na to, aby ste znížili stres, dobili si baterky a dokázali vniesť to najlepšie do čohokoľvek, čo robíte. To znamená, že budete mať väčšiu mentálnu kapacitu na dobré rozhodnutia a na konci dňa sa budete cítiť menej vyčerpaní.

Spojte sa s prírodou

Viaceré štúdie ukázali, že zeleň okolo vašej pracovnej oblasti pomáha znižovať stres, zvyšovať produktivitu a zvyšovať kreativitu. Pomáha dokonca aj pohľad na prírodu cez okno alebo falošná zelená rastlina. Skutočné rastliny však poskytujú výhodu zlepšenia kvality ovzdušia, ktoré nie je pri používaní dôležitých tonerov vždy ideálne.

Ak vám to zamestnávateľ dovolí a začnete s jednou alebo dvoma rastlinami na stole, môže to zmeniť vašu náladu a úroveň energie.

Pomôcť môže aj krátke resetovanie mozgu na vami zvolenej forme meditácie, úsmev a občas kanceláriu vyvetrať. Čerstvý vzduch okysličí váš mozog, vďaka čomu obnovíte jeho stratené energie.

Tak to vyskúšajte a prácu si konečne vychutnajte.