Máte už nakúpené darčeky? Pomôžeme Vám vybrať!

Vianoce sú sviatkami lásky, rodiny a pokoja. Avšak znamenajú tiež dôslednú prípravu, čomu pripadá priamo úmerný stres z nákupu vhodných darčekov pre celú rodinu. Ak ste ešte tento každoročný nákupný maratón neabsolvovali, máme pre vás zopár užitočných tipov.

 

Pre mamu a svokru

Poďme sa pozrieť na kategórii darčekov pre mamu, alebo svokru.  Najideálnejšie v tomto prípade je, vyhnúť sa nákupu oblečenia. Obdarovanej sa nemusíte trafiť do vkusu, do veľkosti ani do obľúbenej farby a z celej situácie môže nedopatrením zbytočne vzniknúť „faux paux“. Ideálne je teda staviť na kozmetiku. Ženy v zrelom veku sa poväčšine o svoju pleť dôkladne starajú a na starostlivosti si dajú záležať. Ak viete akú majú vybrané dámy pleť, môžete i darovať set krém, rekonštruknčé sérum, alebo dokonca set starostlivosti pre ich kokrétny typ pleti. Ak ste si neni istá, túto informáciu jednoducho zistíte v konverzácii, alebo pri náhodnej návšteve kúpeľne týchto žien. Ak si predsa len týmto smerom netrúfate ísť, stavte na telovú kozmetiku. Tá vždy poteší každého a jednoznačne ňou nemáte ako šliapnuť vedľa. Výbornou voľbou je set určený na kúpeľ, starostlivosť o vlasy, alebo starostlivosť o telo. Toto sú produkty, ktoré vždy potešia každú ženu a navyše ich môžete kúpiť už krásne zabalené v štýlovom darčekovom sete.

 

Pre sestru, kamošku, alebo švagrinú

Ak hľadáte darček pre štýlovú , aktívnu, ale hlavne modernú ženu vo vašom okolí a nechcete jej kupovať šampón, krém na tvár, alebo sprchový gél, kúpte jej niečo originálnejšie. Napríklad nejaký štýlový lokálny fashion kúsok. Môžu to byť legíny, určené nielen na šport, ale tiež do mesta, či do práce. Je to kúsok oblečenia, ktorý ulahodí každej žene a keď si trúfate určite kúpte inú ako čiernu farbu. Okrem legín je skvelým módnym darčekom doplnok, ako napríklad kabelky, či rukavice. Ak viete odhadnúť štýl nositeľky, skúste jej zadováýiť kabelku. Nemusí to byť vôbec drahý dizajnérsky kúsok. Ak hľadáte niečo lacnejšie a nemenej štýlové, idálne sú rukavice, alebo čiapka. Z rukavíc sú to napríklad rôzne kožušinkové modely, ktoré sú samé o sebe takou malou módnou vychytávkou. A rukavice sa v zime hodia každej žene. V neposlednom rade je to šál, alebo veľká šatka. Tu si však už musíte byť istá, že dobre poznáte šatník ženy, ktorú chcete obdarovať. Ak áno, šál je kúskom, ktorý vie ozvláštniť aj ten najjednoduchší kabát.

 

Pre mužov

Vybrať vhodný darček pre muža nie je nič jednoduché. Ak chcete byť originálna a nedať mu pod stromček opäť overené ponožky, pyžamo, alebo šál treba naozaj zapojiť predstavivosť. Jedinečným vianočným darčekom je napríklad nejaká štýlová vychytávka do domácnosti. Niečo čo sa bude v izbe, dome, alebo byte muža vynímať tak, že sa na danú vec opýta každá návšteva.  Môže to byť sada háčikov na stenu v tvare opice, nástenná dekorácia v tvare býka, alebo soška lebky, či budhu. Muži oceňujú originálne darčeky s dávkou vtipu, preto je originálny doplnok vždy dobrou voľbou. Štýlové a zároveň elegantné sú napríklad nástenné hodiny z betónu, alebo korku. Skrátka čím originálnejšie tým lepšie.

 

Pre chlapcov

Pre chlapcov môžete rovnako ako u mužov staviť na vtip a originalitu. Avšak pozor, tu nemusí byt darček až taký hodnotný. Vtipné bude napríklad vianočné pyžamo,trenírky alebo papuče. A násť-ročným (aj keď to samozrejme nikdy nepriznajú) určite padne vhod na kozmetika na dospievajúcu pleť. Poteší tiež zaujímavá kniha. Musíte sa samozrejme trafiť do aktuálnych trendov a záujmov školáka, či tínedžera. Nebojte sa však zaexperimentovať a ak si nie ste istá či bude darček vhodný, pri výbere stavte radšej na humor ako praktickosť. Veď Vianoce by mali byť odľahčené, usmievavé a pohodové. A vtipné darčeky majú predsa radi všetciJ

Zdroj: Nina M.

 

Galéria:
Omorovicza Bathing Duo
https://www.beautysecret.sk/kupel-sprchovanie/bathing-duo/

Omorovicza set produktov pre starnúcu pleť
https://www.beautysecret.sk/darcekove-sety-1/smooth-firm-skin-collection/

Set produktov Niod
https://www.beautysecret.sk/vrasky/niod-set-no.1/

Omorovicza hydratačné duo pre pleť a pery
ttps://www.beautysecret.sk/hydratacia-plet/omorovicza-perfecting-duo/

Ziaja Baltic Home Spa, Wellness Set
https://www.e-ziaja.sk/darcekovy-set-baltic-home-spa-wellness/

Ziaja darčekový set starostlivosť o vlasy a telo z kozieho mlieka
https://www.e-ziaja.sk/darcekovy-set-kozie-mlieko-starostlivost-o-vlasy-a-telo/

Ziaja darčekový set pre zrelú pleť
https://www.e-ziaja.sk/darcekovy-set-safran-60-natural-care/

Zuna rekonštrukčné sérum pre zrelú pleť
https://www.zunacosmetics.sk/p/rekonstrukcne-serum/

Zuna nočný krém s retinolom
https://www.zunacosmetics.sk/p/nocny-krem-s-retinolom/

Legíny Athleeya, farba merlot
https://athleeya.com/produkt/coffee-breaker-leggings-high-waist-merlot

Legíny Athleeya, farbá hnedá lesklá
https://athleeya.com/produkt/essential-leggings-shine-arabica

Legíny Athleeya, farba midnight blue
https://athleeya.com/produkt/coffee-breaker-leggings-high-waist-midnight-blue

Rukavice Pat Calvin, Humanic.sk
https://www.humanic.net/sk/p/Pat-Calvin/Damske/Rukavice/rukavice-%C4%8Dierna/7107002550

Rukavice Lazzarini, Humanic.sk
https://www.humanic.net/sk/p/Lazzarini/Damske/Rukavice/rukavice-%C4%8Derven%C3%A1/7107002227

Taška Kate Gray, Humanic.sk
https://www.humanic.net/sk/p/Kate-Gray/Damske/Nakupna-taska/ASPEN-strieborn%C3%A1/6141300994

Nástenná dekorácia Randal, Estlofina.sk
https://www.estilofina.sk/dekoriace-1/nastenna-dekoracia-randal.htm

Set háčikov na stenu Adilet, Estilofina.sk
https://www.estilofina.sk/dekoriace-1/set-3-hacikov-na-stenu-adilet-zlaty.htm

Nástenné hodiny Zuiver Concrete
https://roomfactory.sk/dizajnove-doplnky/concrete-time-2/

Nástenné hodiny Zuiver Cork
https://roomfactory.sk/dizajnove-doplnky/hodiny-cork-time-2/

Pyžamo, papuče a trenírky F&F