Máte pevnú vôľu?

To je zásadná otázka, ak sa chcete zaskvieť v plavkách ako skutočná bohyňa. Pevná vôľa je jediný kľúč, čo vám odomkne brány nielen k vytúženej postave, ale zbaví vás aj zlozvykov a všetkého, čo vám robí vrásky na čele. Patrí aj do vašej mentálnej výbavy?

 

Neviete zapnúť zips na sukni a pohľad do zrkadla vás napĺňa depresiou. Zaplatíte si osobného trénera, ten vám vypracuje jedálny lístok. Ako to pokračuje?

  1. Peniaze sú pre vás tiež silná motivácia a keď ste už zaplatili, tak nevyhodíte zbytočne ani cent. V telocvični ste na čas, stravu ste striktne upravili podľa predpisu. Nijaké okolnosti vás nedonútia, aby ste plán nedoviedli do konca.
  2. V počiatočnom nadšení ste síce poslali na účet fitnescentra peniaze, ktorá prekročila plánované výdavky, no už na druhý deň sa vám všetko rozležalo v hlave a prišli ste si ich vypýtať späť. Vyhovárate sa, že to nestíhate a radšej zvolíte individuálnu cestu a vlastný, i keď oveľa pomalší proces chudnutia.
  3. Vydržali ste týždeň a potom ste len rezignovane mávli rukou „keď to nejde, tak to nejde“. Pomaly si zvykáte na tukové vankúšiky a čakáte, že sa otvoria obchody a vy si kúpite o číslo väčšie nohavice.

Vzťah vám prináša viac trápenia ako radosti, už si ani nepamätáte, koľkokrát ste si poplakali do vankúša a musíte si priväzovať ľavú ruku o pravú, aby ste sa trochu nepohrabali v jeho mobile, hoci tušíte, že by ste aj tak nenašli nič, čo už dávno intuitívne cítite. Uvedomujete si, že je čas skončiť to, no nájdete na to silu?

  1. Pevne si stanovíte deň D, keď mu dáte nekompromisné zbohom. Požiadate najlepšie kamarátky, aby vám pomohli a podržali vás v prípadnej slabej chvíli. Vymažete si ho z facebooku, dáte si spraviť nový účes a prečítate si motivačnú literatúru o tom, že aj single život má svoje čaro.
  2. Áno viete, že ak chcete byť šťastná, tak sa ho musíte zbaviť, no v mysli vám víria nekonečné sentimentálne spomienky na spoločne strávené chvíle. Nechcete, alebo ani nevládzete to riešiť, a spoliehate sa, že to pôjde do stratena bez vášho pričinenia. Tušíte blízky koniec a vôbec sa tomu nebránite.
  3. Mohol by na vás aj drevo rúbať, priznať sa k nevere, no vždy nájdete čosi, čo ho vo vašich očiach ospravedlní a presvedčíte seba, že na vine ste vlastne vy. Strpíte všetko, len nie predstavu, že by ste mali zostať sama.

 

Túžite zbaviť sa cigariet

  1. A) Neexistujú pre vás žiadne termíny, ako sú narodeniny či Nový rok. Uvedomíte si, že fajčenie je vlastne spôsob eutanázie a ako bonus vďaka dymu smrdíte aj sama sebe. A za tento „komfort“ platíte, navyše, aj nemalé peniaze. Jednoducho zahasíte cigaretu a už nikdy nepôjdete do trafiky pre ďalšiu škatuľku.
  2. B) Fajčiť ste prestali už stokrát a práve sa o to pokúšate sto prvýkrát… Síce vás teší, že vydržíte bez cigarety dlhšie ako inokedy, no aj tak vo vás hlodá červík pochybností „Čo ak znovu podľahnem…“
  3. C) Síce viete, že vám to škodí, no už len myšlienka, že sa máte vzdať cigariet, vás znervózni natoľko, že si musíte hneď zapáliť.

 

Vyhodnotenie

Najviac odpovedí A
Sama sebe ste najlepším koučom a čo si zaumienite, to aj dosiahnete. Gratulujeme.

Najviac odpovedí B
Pevná vôľa vám síce v princípe nechýba, no ak chcete dosiahnuť skutočne veľké ciele a naštartovať život do nových sfér, potrebujete k tomu pomoc zvonku. Neváhajte, oslovte kamarátky, príbuzných, psychológa. Veď, kto hľadá, ten nájde.

Najviac odpovedí C
Musíte sa naučiť veriť sebe. Inak to nepôjde. Určite vyhľadajte odbornú pomoc a každý večer pred spaním si opakujte, aký bude váš život krásny bez zlozvykov, ku ktorým radíme aj nefunkčný vzťah. Vybavte si pred očami tie úžasné šaty, od ktorých vás delí len pár centimetrov tuku na vašom páse. Držíme vám palce.

Autor: Marta Z.