Malý žúr ešte nikdy nikoho nezabil

Je tu leto a s ním aj horúčky sobotňajšej noci, ktoré však nie sú pre každú z nás tým pravým „orechovým“. Ak sú vaše priateľky vášnivými parketovými levicami, no vy sama sa na hordu spotených ľudí v predražených baroch vôbec necítite, navrhnite kompromis. Urobte si štýlovú party doma! Zaručujeme, že s našimi radami na ňu s priateľkami nezabudnete najbližšie 3 roky.

 

Ak vás aj priatelia nepovažujú za rodenú organizátorku, nezúfajte. Celé tajomstvo prípravy večierka sa skrýva za jedným svetoznámym pojmom – „TO DO“ list.

 

Krok 1: Výber termínu
Aj keď sme možno z mladosti zvyknuté, že na žúr sa chodilo vždy v piatok, zrelší vek so sebou priniesol v tomto smere veľmi dôležité zistenie. Po celom týždni, kedy vás zabávali či už deti, manžel, šéf alebo jednoducho mama, ktorá objavila čaro neprevolaných minút, máloktorá žena túži započať proces kozmetickej prípravy na večierok, tobôž nie proces upratovací.

Ideálny deň, kedy si spraviť večierok s priateľkami, je preto sobota. Odpočinutá a vďaka uvedomeniu si, že je víkend aj dobre naladená, stihnete v sobotu všetko podstatné zariadiť „ľavou zadnou“. Navyše viete, že budete mať ešte stále nedeľu na prípadné zotavenie sa, ak by ste predsa len oslavovali až do rána bieleho.

Keď sa vám teda podarí vytipovať sobotu, v ktorú zvládnete odovzdať deti milujúcim starým rodičom a vášho manžela alebo partnera kamarátom (veď sa predsa hrá najdôležitejší zápas sezóny tvojho najobľúbenejšieho tímu), máte vyhraté. Už len obvolať kamarátky a prípravy na najlepší večierok roka sa môžu začať!

Krok 2: Nákupy bez stresu
Zdá sa vám, že slovné spojenie „nákupy bez stresu“ neexistuje? Upokojíme vás, existuje. Ak si vopred premyslíte, aký druh pohostenia chcete pre priateľky prichystať, všetko pôjde ako po masle (aj maslo sa zíde). Ak sú vaše priateľky práve vo fáze formovania postavy do plaviek, určite ocenia niečo ľahké a zdravé. V takom prípade sa v okamihoch voľby ocitáme v oblasti prípravy „rýchlo a ľahko“. Guacamole party mix alebo trošku náročnejšia špenátová roláda je preto dobrý základ.

Omnoho dôležitejšm bod nákupov je výber drinku. Každá z vašich priateliek má rada niečo iné, jedna sladké, druhá osviežujúce. Máme dobrú správu, existuje spôsob, ako to skĺbiť.

Moderná doba, našťastie, prináša moderné a štýlové riešenia. Vyskúšajte mierne alkoholický cider. Zvodná chuť sladko-kyslých brusníc alebo šťavnaté jablká so sviežou citrónovou bodkou, skrátka každá si príde na svoje. Ak pred priateľkami vytiahnete ešte aj ľadovo vychladený cider s vôňou lesného ovocia, budete za hviezdu večera. A obávané nákupy máte za sebou.

Krok 3: Chcelo by to tému
Nejde o bežné posedenie, chcete mať predsa čarovný a hlavne nezabudnuteľný večer. Vaše priateľky určite ocenia, ak stanovíte tému vašej party, ku ktorej si budú môcť vymyslieť kreatívne kostýmy, aké im na sociálnych sieťach vynesú poriadnu kopu „lajkov“. Pre inšpiráciu nemusíte chodiť ďaleko.

Od natočenia filmu Great Gatsby s božským Leonardom Di Capriom je téma zlatých 20. rokov čoraz populárnejšia. Každá žena ocení štýlové strapcové šaty, dokonalé účesy a najmä neodolateľné čelenky zdobené kryštálikmi a pierkami, ktoré vám poslúžia aj ako inšpirácia na nádhernú výzdobu. Ak máte chuť na trochu tajomna, zvýraznite svoj pohľad luxusnou škraboškou.

Rovnako populárna je aj téma inšpirovaná Jamesom Bondom. Nie je nič ľahšie ako pripraviť pre priateľky domácu verziu Casina Royale. Postačí vám na to balíček kariet a čokoládové žetóny. Hlavne nezabúdajte, že agent 007 vie oceniť každú sexi ženu.

Jednoduchá na prípravu a najmä mimoriadne obľúbená, je retro párty. Každej z vašich dôverníčok postačí prehrabať šatník a objaviť poklady z mladosti. Pri tvorbe hravého retro mejkapu je tiež o zábavu postarané, najmä, keď vám do toho zahrá Michal David či Paľo Habera.

Nezabudnite, že veľa spravia práve detaily. Vaše priateľky ocenia každú drobnosť, ktorú ste pre nich pripravili. Ľahké jedlo a osviežujúci cider budú skvelým základom večera, no napriek tomu, že ste hostiteľkou, najdôležitejšie je vypnúť a zabaviť sa v príjemnej spoločnosti priateliek.

Zdroj: Petra B.
Foto: Shutterstock