Maca- peruánsky prírodný zázrak pre ženy

V uplynulej dobe sa stáva čoraz väčším trendom zdravšie stravovanie, pohyb a prírodné náhrady rôznych liekov. Po predstavení guarany a manuky sa v nasledujúcom článku budeme venovať prírodnému liečivu, ktorého všestranné účinky ocenia predovšetkým ženy.

Peruánsky zdroj vitamínov
Žerucha peruánska je liečivá rastlina, ktorá sa vyskytuje v juhoamerických peruánskych Andách. V našich končinách ju ľudia poznajú pod názvom maca pre prášok, ktorý sa predáva v obchodoch so zdravou výživou. V domácom peruánskom lekárstve sa veľmi často používa na podporu imunitného systému, liečbu anémie, neplodnosti a vo veľkej miere pri menštruačných problémoch. Práve z toho dôvodu sa stáva čoraz viac obľúbenou najmä u žien.

Prírodné afrodiziakum z extrémnych podmienok
Maca prášok uznávali už starí Inkovia, nielen pre širokospektrálne využitie, ale najmä vďaka zlepšeniu vitality a fyzickej výkonnosti aj v pokročilom veku. Prírodné afrodiziakum pôsobí rovnako na ženy, ako na mužov. Okrem spomínaných fyzických účinkov je maca prášok ideálnou voľbou pri zvýšenom strese, poklese energie a tiež zdrojom vitamínov C, B1, B2 a B6.

Ako mám maca prášok užívať?
Podľa odborníkov je ideálne užívať 1-3 lyžičky maca prášku denne. Keďže má špecifickú orieškovú chuť, je vhodnou voľbou aj ako príchuť do smoothie. Ak nie ste fanúšikom mixovaného ovocného kokteilu, maca prášok sa dá roztopiť aj vo vode, prípadne pridať lyžičku do jogurtu či ovsenej kaše.

Netreba zabúdať, že maca prášok je prírodné liečivo, preto účinkuje lepšie ako prevencia a nie  ako liek. Na výsledky z užívania je nutné počkať zopár dní a týždňov.

Zdroj: Adriana F.
Foto: pixabax