Má sedemdesiat a aj tak sa pred ňou všetci trasú

Právoplatná kráľovná módy Anna Wintour – šéfredaktorka Americkej Vogue, 3. novembra oslávila svoje 70-te narodeniny. Okrem toho, že by ste jej takýto vek netipovali ani keby ste ju videli veľmi veľmi zblízka, asi by ste neuhádli ani to, že redakciu módnej biblie vedie už od roku 1988.

Aké boli jej začiatky a ako sa vôbec do Vogue dostala?

Harpers Bazaar
Anna začínala ako asistentka editora magazínu Harper’s Bazaar, ale už v tej dobe sníval o práci vo Vogue. A nikomu sa s tým netajila. Možno práve preto, možno kvôli svojej výstrednosti ju po pár mesiacoch prepustili. Vo svete printových médií ostala aj naďalej a vystriedala niekoľko pozícií. Nakoniec sa dostala na pohovor do Vogue…

Druhý pokus
Prvý pohovor absolvovala s vtedajšou šéfredaktorkou Grace Mirabellou, ten však dopadol biedne a Anna sa členom redakcie Vogue nestala. Ďalšia príležitosť sa jej naskytla až v roku 1983 a tú si už nenechala ujsť.  Na stoličku šéfredaktorky najvplyvnejšieho magazínu o móde zasadla v roku 1988. A odvtedy zaviedla niekoľko zásadných zmien, ktoré Vogue priniesli tam kde je dnes.

Žiadna nuda
Anna Wintour podľa svojich slov nikdy nestála o to, aby sa z Vogue stal nudný katalóg prepychu. Zaviedla nové titulky, na ktorých boli hviezdy strieborného plátne, ale aj úspešní športovci či najnovšie influenceri. Dovtedy sa tam vyskytovali prevažne profesionálne modelky. Ďalšou zásadnou zmenou bolo, že sa nebála kombinovať drahé kúsky oblečenia s úplne obyčajnými. Aj napriek tomu, že kvôli svojej povahe nezískala práve najlichotivejšie prezývky, stále platí, že Anna wintour je pojem, ktorý bude vo vodách módy ešte dlho rezonovať.

Zdroj: AVE
Foto: pinterest