Lunetic sa po dvadsiatich rokoch vracia na hudobnú scénu v pôvodnom zložení

Lunetic sa po dvadsiatich rokoch vracia na hudobnú scénu v pôvodnom zložení

Najväčší hudobný návrat v tomto roku zaznamená určite skupina Lunetic.  Štvorica Vašek Jelínek, David Škach, Aleš Lehký a Martin Kocián prichádza na scénu dvadsať rokov po vydaní svojho debutového a najúspešnejšieho singla Máma, ktorý  na Deň matiek spôsobil neuveriteľný chaos a popularitu chlapčenskej formácii.  Máma: https://www.youtube.com/watch?v=NkUTUlKXa4o. 

Dá sa porovnať obdobie spred dvadsať rokov so súčasnosťou?
David: Ťažko.  Mnoho sme zažili, vzostupy a pády, ani sa nechceme moc venovať porovnávaniu. Skôr chceme, aby tie slečny, ktoré chodili na naše koncerty, šaleli tam a vytvárali neskutočnú atmosféru a dnes sú z nich maminy,  aby sa prišli zabaviť, zabudnúť na starosti, pripomenúť si retro, že zase sme spolu. Veríme, že prinesú aj svoje deti a spoločne si to užijú.

Dotyky:  https://www.youtube.com/watch?v=01sug3ha6e4

Možno niektoré z detí vznikli priamo po vašich koncertoch, ktoré boli plné vášne a emócií… a ako ste na tom kondične, vaše show boli plné tanečných náročných prvkov?
Vašek: Hýbal som sa celých dvadsať rokov, športujem, takže o kondíciu sa nebojím, okrem toho mám náročnú manželku, takže musím byť vo forme (smiech). Inak je skvelá, mám dve deti, celý čas som bol pri hudbe, tri roky som hral v muzikáli Romeo a Julie, takže sa teším. Vydal som aj sólový album. Som šťastný, spokojný…

Vašek Jelínek –  Nahá  https://www.youtube.com/watch?v=pyRIKJR2ua0

Keď ste sa o rokoch stretli cítili ste aj nejaké napätie alebo okamžite zafungovala chémia ako pred tými rokmi to všetko pasovalo d seba?
Aleš: Prežili sme spolu kus našich životov,  dá sa to prirovnať k manželstvu. V aute, po hoteloch, trvalo to štyri roky, čo sa niekomu môže zdať krátke obdobie, ale bolo to intenzívne,  nedá sa to vymazať, nedá sa to zabudnúť a ani nechceme, takže jasné, všetko dobré a pekné sa vrátilo. Lunetic bol splneným snom štyroch chlapcov z malého českého mesta, ktorí chceli dobyť Wembley. To sa nám síce nepodarilo, ale podarilo sa nám dobyť Čechy a Slovensko. Po rozpade kapely som začal pracovať ako moderátor.

Martin, o vás sa popísalo najviac po rozpade kapely, bolo tam všetko od alkoholu cez drogy a podobne, vy najlepšie viete čo ste prežili, čo si myslíte aké bude ďalšie obdobie Luneticu?
Martin: Robil som dva roky čašníka v Dubline, urobil som si bakalára v Menchestri, ale písalo sa len o zlom a teším sa na koncerty. Som rád, že som to všetko prežil. Super je, že sme dostali šancu dať sa dokopy, zahrať si, je to úžasné a aké to bude o tom rozhodnú hlavne diváci a poslucháči. Splodil som potomka, čo nie je nič výnimočné, pretože v kapele sme všetci už otcovia. Budeme hrať so živou kapelou, niektoré skladby budú mierne prearanžované,  veríme že to bude perfektné, aj keď nám pribudli roky. Dvadsať koncertov v Česku a tri na Slovensku je skutočne dosť a čo bude ďalej uvidíme.

15.11.2018 Bratislava
16.11.2018 Prešov
17.11.2018 Banská Bystrica

Text a foto: Anna Olvecká