Lucie Bílá – Oslava päťdesiatky bude ako plavba na Titanicu

Takúto správu si osemnásťnásobná česká slávica musela vypočuť  z úst režiséra  Jeffa Minaříka. Samozrejme, famózny režisér to myslel obrazne, nakoľko sa jedná o jedinečnú neopakovateľnú show. Pôvodne bol v pláne totiž jediný koncert s názvom Fifty Fifty, ale záujem Luciiných fanúšikov vysoko predčil očakávania a vypredávajú sa posledné lístky na tretí koncert.

Všetky koncerty sa uskutočnia na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, ten ostatný 10.4.2016 o 19.00 hodine. Grandióznu novú show uvidí vyše 25 tisíc divákov. Lucie dohromady s generálnou skúškou a trojicou koncertov zaspieva až 100 piesní a 28-krát sa prezlečie! Speváčku bude sprevádzať 5 kapiel a 40 tanečníkov. Scéna je zložená z troch javísk, hydrauliky a niekoľkých mól. Na bratislavských koncertoch dokonca zažije premiéru absolútne nový zvukový systém, ktorý budú pozorne sledovať špecialisti z celého sveta. Speváčka Lucie Bílá vydáva pri príležitosti životného jubilea zásadný album svojej kariéry. Veľmi odvážne stavila na spoluprácu s mladým tímom a svoje rozhodnutie neľutuje! Prekvapivé spojenie so slovenským hudobným producentom Martinom Maxom Šrámekom, autorské spojenie so speváčkou Katarínou Knechtovou či rap v podaní Celeste Buckingham. Máloktorá česká nahrávka má v ostatnom období tak súčasný a odvážny popový zvuk. Niekoľko noviniek Lucie Bílá predstaví aj v rámci veľkolepých koncertov v Bratislave. Dodatočne pridaný koncert 10. apríla privíta aj fanúšikov z Českej republiky. Koncert je natoľko ojedinelý, že je neprenosný a ani nebude nikde reprízovaný.

Ako vnímate spoluprácu s Jeffom Minaříkom?
Je to úžasný majster svojho remesla, tak som mu povedala – dávam ti tridsať rokov svojej kariéry a päťdesiat rokov života, urob čo vieš. Už fakt, že z pôvodne plánovaného jedného koncertu budú tri, je úžasný. Na divákov čaká obrovské divadlo – obrovská scéna, stovky svetiel, úžasná projekcia, rôzne laná, budem sa dokonca vznášať vo vzduchu! Pod pódiom je vlastne také malé mesto – výťahy, rôzne prepadliská a ďalšie vychytávky. Skrátka niečo „wau“! Jedinečnú show  obohatia i skvelí hostia: skupina Nightwork, Robotická kapela, skupiny Arakain,  Mirror Family a Big Names, tanečná formácia The Pastels a Ladylicious, výtvarník Alex Dowis, akrobati z Vertigo a chýbať nebude ani stály spolupracovník Petr Malásek a symfonický orchester. Chystám sa na to ako na olympiádu, bude to brutál.

V Prahe bude koncert iba jeden a v Bratislave až tri…
Veď ja som už “vaša”. Mám slovenský mobil, bývam na Záhradníckej ulici,  otec je z Petržalky, takže vaša som vždy aj bola. V Česku som dosiahla všetko, čo som mohla – 18 slávikov, 15 cien Týtý, skvelé postavy v muzikáloch, naspievala som duet s každým o kom som ani len nesnívala… V Bratislave bude “řádit” Lucie, v Prahe bude vystupovať Hana, ktorá je vážnejšia, rozvážnejšia…

Spolupráca s Katkou Knechtovou…
Katka ma zaujala a spolupracovať s ňou bola pre mňa výzva a zážitok zároveň. Katka totiž povedala, že Luciu Bílu dobre pozná ona ako aj všetci poslucháči a diváci a počas našich stretnutí a telefonátov preto spoznávala Hanu, ktorej písala pesničky na telo. Je autorkou aj titulnej piesne HANA. Žiaľ,na koncertoch nebude, lebo v tom čase navštívi Lisabon.

Celeste Buckingham…
“Celestínka”je pre mňa úžasný zjav, a tak sa v skladbe Primadonna ozve jej rap. Bude aj na koncerte, ale nesmiem prezradiť pôsob, akým sa odprezentuje.

Jeffo prirovnal koncert k Titanicu…
Však ma aj vyľakal (smiech).  S Titanicom budeme mať spoločný len veľkolepý nástup. Tvrdo sa na to pripravujem aj psychicky, aby som nepodľahla emóciám, lebo by som sa rozplakala. Naozaj idem na trh s tridsaťročnou kariérou. Nie je to pre mňa otázka kondície dňa, ale tridsať rokov práce, pomník a už sa teším na 55-ku.

S kým oslávite životné jubileum?
S fanúšikmi. Bez alkoholu, lebo keď si dám alkohol spievam pomaly a fanúšikom chcem ponúknuť čo najviac zo seba. Pripravujem sa na to a rozkrájala by som sa, len aby ste boli šťastní.

Pripravila Anka Olvecká