Linda Evangelista, Cindy Crawford, Christy Turlington a Naomi Campbell – opäť spolu na obálke septembrového Vogue 2023

Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista a Christy Turlington hviezdia na titulke britského Vogue 2023.

 

58-ročná Linda Evangelista pózuje v modeli Michael Kors, 57-ročná Cindy Crawford v zamatových šatách Bottega Veneta a 54-ročná Christy Turlington v modeli Versace. Dopĺňa ich 53-ročná Naomi Campbell v šatách Prada s elegantnými koženými rukavicami.

Supermodelky 90. rokov prezývané inak aj Supers hviezdili na obálke každého časopisu, na plagátoch, vládli na móle a stali sa tzv. svetovými celebritami.

Kvarteto modeliek čoskoro zažiari aj v pripravovanom štvordielnom dokumente na Apple TV+ s názvomThe Super Models.

Topmodelky si zaspomínali na svoje začiatky, vývoj a vzájomné priateľstvo.

V roku 1992 zaznamenali „supers“  príchod drobnej modelky Kate Moss a k múzam dizajnérov  sa pridali  aj Claudia Schiffer, Helena Christensen a nedávno zosnulá Tatjana Patitz .  Topmodelky 90. rokov charakterizovali dlhé nohy, ženskosť, sexi krivky, lícne kosti, plné obočie a nádherné tváre.

Christy Turlington, tvár Calvina Kleina, sa v roku 2003 vydala za herca a režiséra Edwarda Burnsa, odišla z modelingu a urobila si školu.

Linda Evangelista sa v interview rozhovorila o  neúspešnej beauty procedúre CoolSculpting, kvôli ktorej sa roky skrývala a tiež o svojich depresiách. Jej šesťročný vzťah s Géraldom Mariem sa skončil v jej 27. rokoch. Dnes je matkou syna Augie, ktorého má s Françoisa-Henri Pinaultom (súčasný manžel Salmy Hayek), no ktorý  sa narodil so zmyslovou poruchou (nemohol poriadne žuť). Už viac ako dve desaťročia žije spokojným životom v New Yorku.

Cindy  Crawford pracovala na úspešných firmách v oblasti krásy a na vzťahoch so značkami ako Omega a Pepsi. Jej reklama na Pepsi z roku 1992  je  nezabudnuteľná.

Ako hovorí Cindy, teraz je  len „Kaiina mama“ ,  hovoriac o svojej 21-ročnej dcére, modelke Kaia Gerber.

Naomi Campbell, mama dvoch detí,  žila v Paríži od 16 rokov s Azzedinom Alaïom, ktorý ju vraj chránil ako otec. Je aktívna v modelingu a jej dvojročná dcéra s ňou cestuje po svete v mene Emerge, Naominej iniciatívy na poskytovanie podpory, mentorstva a príležitosti mladým kreatívcom v Afrike, na Strednom východe, v Južnej Amerike a v Indii.

Modelky spolu po rokoch pózujú pre British Vogue.

Predviedli aj  ružové komplety  v Barbie štýle.

Obrázky: Rafael Pavarotti/Vogue, getty images, pinterest, Peter Lindbergh
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com