Likvidujte vrásky kolagénom

Stárnutie je síce prirodzený proces, ale kto stojí o jeho prejavy? Vrásky na čele a okolo očí, suchá a ochabnutá pleť na dekolte a rukách spolu s pigmentovými škvrnami a stratou elasticity – to sú najčastejšie prejavy starnutia.

 

A tiež už vieme, čo je jeho príčinou – voľné radikály, slnečné žiarenie i hormóny a nedostačujúce tempo obnovy buniek. Akonáhle totiž začne hormonálna aktivita s pribúdajúcim vekom klesať, začína sa spomaľovať aj aktivita našich buniek. Koža stráca hustotu a elasticitu, znižuje sa produkcia mazu a potu, koža je suchá, jej povrchová vrstva sa stenčuje a sieť kolagénových a elastických vlákien v hlbších vrstvách stráca svoju rovnomernosť. Vedci síce nedokážu tento proces úplne zvrátiť, ale vedia ho spomaliť. Z ich zistení je nad slnko jasné, že je nevyhnutná kombinácia špecifickej starostlivosti o pleť a zmeny životného štýlu, ktoré nám pomôžu zvíťaziť nad príznakmi starnutia ešte skôr, ako sa na našej pleti objavia. V rámci špecifickej starostlivosti potom vsaďte i na také zložky, ako je kolagén.

Zoznámte sa: Kolagén
Ľudská koža je tvorená až zo 70 % bielkovinou kolagén. Vzhľadom na to, že spojivové tkanivo obopína celé naše telo, je pre regeneráciu a obnovu pokožky viac než potrebné zaistiť a podporiť dostatočnú produkciu tejto bielkoviny. Prítomnosť kolagénu v tele zabezpečuje pružnosť a pevnosť pleti a vďaka jeho schopnosti neobvykle viazať vodu zabraňuje vysychaniu kože a má veľký vplyv na jej hydratáciu.

Zamerané na vrásky
Množstvo kolagénu v organizme s pribúdajúcim vekom postupne klesá. Je ho však možné dodávať do organizmu, a to nielen prostredníctvom potravín a potravinových doplnkov, ale v neposlednom rade i zvonka pomocou správnej kozmetiky„Niektoré substancie pôsobiace proti starnutiu už poznáme, ich účinnosť bola jednoznačne preukázaná,“ hovorí Dr. Thomas Blatt z vedeckých laboratórií Nivea. „Nevyhnutné je zakomponovať ich do kozmetických prípravkov tak, aby boli čo najúčinnejšie. Kolagén sa cez kožu ťažšie dopĺňa, lebo jeho molekuly sú veľké, a tak neprejdú tam, kam majú. Preto sa používajú ingrediencie, ktoré ľahšie preniknú pokožkou a pomôžu stimulovať vlastnú produkciu kolagénu tam, kde je potrebné – v hlbších vrstvách pokožky.“ 

 

Zdroj: Lýdia Ď.