Letom inšpirovaná vintage móda s ikonickou Marilyn Monroe.

Navždy úžasné sú nezabudnuteľné fotografie štýlovej ikony, ktorá preslávila retro plavky, veľké klobúky a slnečné okuliare s mačacími očami.

 

Marilyn Monroe, hviezda strieborného plátna a ďalšia definícia sex bomby, je dokonalou inšpiráciou pre váš  ešte letný šatník.

Marilyn Monroe v roku 1951

Pozrime si letné módne inšpirácie s vintage atmosférou s božskou Marilyn.

Marilyn Monroe, vlastným menom Norma Jeane Mortenson bola mladé dievča so širokým úsmevom a žiarivou krásou. Narodila sa 1. júna 1926Los Angeles a o 20 rokov neskôr sa premenila na vyhľadávanú hviezdu fotografov a filmového plátna s novým menom Marilyn Monroe.

Marilyn začínala ako mladá ryšavá modelka, ktorej krásu chcel zachytiť hádam každý fotograf. Pózovala spočiatku takmer iba v plavkách.

Richard C. Miller/Donaldson Collection/Getty Images

Marilyn bola tá, ktorá dala bielym celým plavkám šmrnc. Pridala k nim vysoké topánky na platforme a vytvorila nový štýl. Biele plavky sú aj vďaka Marilyn nadčasovým módnym kúskom.

Retro plavky sú aktuálnym módnym trendom, vďaka nim má Marilyn v móde dôležité miesto a po celý čas ju milujú muži aj ženy.

Vychutnajte si inšpiratívnu letnú módu s Marilyn bez ohľadu na štýl, ktorý preferujete a zažite horúce chvíľky nekončiaceho leta.

Marilyn spojila vysoké topánkybikinami a šortkami.

Marilyn Monroe v Amagansett v roku 1957

V módnom svete je Marilyn Monroe azda najviac preslávená skladanými bielymi šatami z filmu The Sven Yeartelovými šatami od Jeana Louisa, v ktorých zaspievala na vystúpení „Happy Birthday Mr. President“.

Marilyn však bola príťažlivá úplne vo všetkom. Fotografické zábery iba 152 cm vysokej blondíny s krivkami ju zachytávajú v plavkách, šatách, nohaviciach aj na intímnych záberoch.

Jej váha sa hýbala od 53 do 63 kíl, no ani toto neubralo Marilyn na sebavedomí. Pred kamerou bola prirodzená a dokonalo stvárňovala rôzne postavy. Vedomá si svojej príťažlivosti a ženskosti vedela, ako zapôsobiť a jej štýl, vlasy a make-up sa vyvíjal v priebehu veku.

Marilyn Monroe v roku 1950

Jej ženskú krásu podčiarkovali aj letné šaty.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com