Leto je za dverami

Leto je za dverami

Prvý letný deň už síce máme za sebou, ale, pre väčšinu ľudí sa leto začne 1. júla, kedy prichádza obdobie, keď všetky deti majú prázdniny. Tím, že nemusia chodiť do školy a užívajú si voľné chvíle, prežijú voľný čas určite aj s tými, na ktorých počas roka nemali dostatok času.

Všetci nám určite dáte za pravdu, že každé leto je niečím výnimočné. Niektorí sa vyberú na dovolenku, možno prvý krát vo svojom živote, iní zase zažijú dobrodružstvá a zaujímavé príhody na letnej brigáde. Toto leto bude opäť patriť dovolenkovým destináciám ako Chorvátsko, Turecko, Grécko, Bulharsko či Egypt, no viacerí z vás stavia aj na slovenskú klasiku v podobe výletov, napríklad do Vysokých Tatier.

Tí, ktorí strávia svoje letné prázdniny v zahraničí v podobe pracovnej ponuky usúdia, že okrem práce ich určite neobíde ani dovolenka, pretože už len samotná cesta za hranice v nás vzbudzuje pocit, že sme na dovolenke. Spoznávame nových ľudí, krajinu či zdokonalíme sa v cudzom jazyku a zvykoch danej krajiny. Nedávno som niekde čítala, že leto, teda prázdniny, by nemali byť prázdnymi dňami. Vždy by sme si mali nájsť čas na niečo aktívne, čo nás bude napĺňať. Pretože prázdniny by sme nemali stráviť len vylihovaním v posteli, leňošením celé dni bez toho, aby sme si napríklad neprečítali dobrú knihu či nešli niekam do prírody.

Prílišné oddychovanie robí z nás lenivých ľudí. Určite mi dajú za pravdu viacerí, že ak máme čo i len jeden deň oddych od všetkého a doslova nič nerobíme, naše telo sa natoľko prispôsobí, že zlenivieme a na druhý deň sa nám nechce nabehnúť do starého kolobehu života.

Skúsme toto leto venovať svoju aktivitu minimálne trom veciam : prečítaním minimálnej jednej knihy podľa vášho výberu, dobiť energiu nejakou pohybovou činnosťou a samozrejme, stráviť čas v kruhu tých, ktorí nás nabijú tou správnou dávkou energie aj na nasledujúce dni po prázdninách. Aby sme si na konci leta mohli povedať, že prázdniny boli pre mňa dni plné skvelých spomienok.

Autor: Miriama L.
Foto: Ingimage