Leto 2021 s talianskou značkou Fendi – rodinná pohoda a óda na remeselnú tradíciu

Oblečenie, ktoré uznáva závažnosť okamihu, rozpráva príbehy o prísnosti talianskeho remesla a emóciách našich univerzálnych skúseností,“ uvádza tlačová správa prehliadky talianskej luxusnej značky Fendi predvedenej počas letnej sezóny Milan Fashion Weeku.

 

Kolekcia Fendi pre ženy a mužov Jar/Leto 2021 je zmesou spomienok dizajnérky Silvii Venturini Fendi, hovorí o význame rodinyčasu stráveného s rodinou.

Módna šou sa uskutočnila v miestnosti lemovanej bielymi závesmi s domácimi prvkami – drevená posteľ a stoličky. Fendi obsadila na módnu prehliadku skutočné rodiny s matkami, otcami, sestrami a synmi.

Kolekcia je ladená do jemných pieskových farieb pšenice, mlieka a medu s vložením modrej, červenej a čiernej.

Reaguje na heslá „zostaň doma“ a „pobyt v karanténe“, ku ktorej bolo vytvorené aj príslušenstvo. Centrom pozornosti je posteľná bielizeň ako symbol pohodlia a domáceho života v materiáloch ako bavlna, perie, kožušina. Prikrývky boli prepracované ako vesty alebo bundy.

Ponožky sa nosia s papučami, plastová taška je vyrobená z laserom rezaného PVC a miniatúrna kabelka Bagette je zakrytá v babičkinom obrúsku.

Objavujú sa zásterové šaty z hodvábu, vyšívané hodváby, čipka, prešívaná koža, jemné transparentné materiály a tkané textúry – ručne tkané členkové topánky a košíky.

Fendi tradične nezabúda ani na eleganciu spojenú s pohodlnosťou. Na prehliadke sa blysla modelka Eva Herzigová v elegantnom čiernom modeli.

Z doplnkov kraľujú kabelka Bagette vytvorená v spolupráci s miestnymi remeselníkmi a Peekaboo kabelka s logom FF.

 

Obrázky: Fendi, imaxtree, getty images
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com