Letné kozmetické nevyhnutnosti, bez ktorých sa nezaobídete!

Sú kozmetické produkty, ktoré k letu neodmysliteľne patria. Ku krémom, ktoré nás chránia pred škodlivým UV žiarením tento rok viac než inokedy pribudla potreba v kabelke nosiť antibakteriálny gél. Výbornou voľbou sú tiež univerzálne krémy, ktoré majú hnieď niekoľko dôležitých funkcií naraz.

 

Antibakteriálna ochrana

V súčasnej dobe, kedy bojujeme s nástrahami vírusu, sa antibakteriálny gél stal nevyhnutnou súčasťou našich každodenných životov. Je veľmi dôležitým spoločníkom, pretože ruky sú najväčšími nosičmi baktérií. Antibakteriálne gély sú efektívnym pomocníkom práve v boji proti baktériám a zabezpečujú potrebnú hygienu vašich rúk bez použitia vody. No množstvo antibakteriálnych gélov často pokožku vašich rúk vysušuje, preto je lepšie zvoliť taký, ktorý pokožku hydratuje a má priaznivé pH . Existujú aj antibakteriálne sprchové gély, ktoré sú vhodné najmä po kúpaní vo verejných bazénoch. Chlór v bazénoch je často príčinou suchej pokožky, nepríjemného svrbenia a začervenania, môže byť tiež nosičom rôznych baktérii. Špeciálne prípravky vám pomôžu hydratovať vysušené partie a obnoviť rovnováhu vašej pokožky.

Antibakteriálne gély sú vyrábané aj v praktických menších baleniach, ktoré bez problémov uschováte v každej kabelke či ruksaku a tak vám budú vždy k dispozícii.

 

UV ochrana

Konečne k nám zavítalo leto a konečne si môžeme užívať horúce počasie a oddych pod teplými slnečnými lúčmi. V prípade slnečných lúčov je negatívnou stránkou UV žiarenie, ktoré môže byť nebezpečné a preto treba myslieť aj na potrebnú ochranu. Ponuka ochranných krémov je široká, odporúča sa  minimálne faktor SPF30. Krém na opaľovanie by mal obsahovať dve skupiny látok, ktorých zloženie a kvalita by vás mala ochrániť ako pred UVA tak pred UVB žiarením.

Prvou zložkou sú UV filtre, ktoré priamo chránia kožu pred škodlivým žiarením. Môže ísť buď o minerálne filtre alebo o chemické filtre. Opaľovacie krémy s minerálnymi filtrami sú z hľadiska nezávadnosti pre zdravie rozhodne vhodnejšie ako krémy s chemickými filtrami. Minerálne filtre pôsobia iba na povrchu kože odkiaľ odrážajú UV žiarenie, nealergizujú a sú vhodné aj pre detskú pokožku.

Okrem klasických opaľovacích krémov, porozmýšľajte aj o kúpe ľahkého hydratačného krému s faktorom, ktorý pôsobí preventívne proti spáleniu, začervenaniu a starnutiu pleti.  Výbornou voľbou sú tiež BB krémy alebo mejkapy, ktoré sú takisto dostupné vo verzii s ochranným faktorom.

 

Univerzálne krémy

Jednoznačne stavte aj na najlepšieho pomocníka každej ženy – univerzálny krém. Univerzálny krém intenzívne ošetruje, chráni a poskytuje pokožke hydratáciu. Taktiež má široké využitie. Môžete ho použiť ako hydratačnú masku na pleť, očný krém, balzam na pery, či na suché popraskané ruky. Niektoré univerzálne krémy sú vhodné aj na ošetrenie pokožky po uštipnutí hmyzom,  popáleniny , spálenie, alebo natiahnuté svaly. Dajú sa tiež použiť ako krém po opaľovaní, balzam po holení, prírodný odličovač make-upu či ako podklad pod make-up na rozjasnenie určitých partií tváre. Multifunkčné krémy sú ideálnym letným spoločníkom a to nielen na bežné dni. Oceníte ich najmä na dovolenke , čí už pri mori, v meste, alebo na horách.

Autor: Nina M.
Ilustračná fotografia: pinterest.com