Letná oslava , poradíme vám ako ju efektne pripraviť!

Chystáte v lete narodeninovú oslavu pre vaše dieťa? Čaká vás okrúhle jubileum a chcete ho osláviť vonku,  na záhrade? Poradíme vám ako si terasu, či záhradu efektne pripraviť práve na štýlovú letnú oslavu.

 

Oslava vonku

V prípade vonkajších osláv sú dôležité dve veci. Aby bolo pekné počasie a v prípade, že nie je,  aby sa mali hostia kde schovať. Teda buď záhradnú párty organizujete v otvorenom priestore záhrady, alebo pod krytou terasou. V prípade záhradnej oslavy nemusí byť dekor taký formálny, samozrejme aj to závisí od toho akú oslavu chystáte. V zásade sú však kľúčové doplnky, ktoré by mali byť v letnej, záhradnej tematike. Sedenie môže byť rôznorodé, rovnako ako záhradný nábytok. Staršie, či ošarpanejšie kúsky nábytku viete efektne doplniť o textílie ako obrusy, či rôzne vankúše na sedenie.

 

Prestieranie

Čo sa týka prípravy sedenia a miesta na jedenie, letné oslavy môžu mať niekoľko štýlov. Ten, ktorý si zvolíte, efektne docielite zaujímavým obrusom, prestieraním , ale tiež doplnkami akými sú servítky, poháre, tanieriky na predjedlá, chuťovky, alebo aj praktický chladič na víno. V prípade nenormálnejšej oslavy, ako napríklad detskej narodeninovej párty, sú ideálnou voľbou jednorazové, alebo umelohmotné príbory. Veľmi efektné na výzdobu sú napríklad kvety, ktoré môžete uložiť do vázy s letným vzorom. V neposlednom rade nezabudnite na nápoje , ktoré sú najpraktickejšie práve v rôznych džbánoch, či karafách.

 

Doplnky

V prípade vonkajšej oslavy hrajú prím práve doplnky, teda spomínané  predstieranie, servítky, vázy svietniky, obrusy, dózy ale aj aj vankúše či deky. Ak sa rozhodnete pre konkrétnu tému, vždy sa snažte celú oslavu dekorovať práve v tomto centrálnom štýle. Bude tak pôsobiť ucelene. Aktuálne je veľmi obľúbený štýl riviéra, teda všetko s takzvanou morskou tematikou. Patria sem pásiky, kotvy, mušle a rôzne morské motívy. V lete je tiež obľúbený kvetovaný a ovocný vzor. Siahnuť môžete aj po jednoduchšom a minimalistickejšom štýle, vtedy sú ideálnou voľou doplnky z prírodných materiálov ako ľan či juta.
www.elmina.sk

Zdroj: Nina M.

Prestieranie Summer Pink
https://www.elmina.sk/prestieranie-summer-pink-rm/

Chladič na víno Cheers to Summer
https://www.elmina.sk/chladic-na-vino-cheers-to-summer/

Tanier „Garden Party“
https://www.elmina.sk/tanier-rm-garden-shuffle-plate-square-m/

Príbor na šalát, Rustic Resort
https://www.elmina.sk/pribor-na-salat-rustic-resort/

Obrus Floral Island
https://www.elmina.sk/floral-island-table-cloth-270×150/

Modrý plastový príbor
https://www.elmina.sk/plastovy-pribor/