Letná kozmetická rutina s prírodnou kozmetikou. Tieto produkty by vám v dennom skincare režime nemali chýbať!

Počas leta si pokožka vyžaduje špeciálnu, doslova odľahčenú starostlivosť. Preto je vhodné siahnuť po ľahkých, avšak hydratačných produktoch starostlivosti o pleť, akými sú ľahké krémy, bezolejové čistiace produkty a séra na báze vody. Žiarivú letnú pleť dosiahnete dodržiavaním dôslednej rutinnej starostlivosti o pleť, avšak vždy prispôsobenej vášmu typu pleti. O tom, že aj prírodná kozmetika vám v lete zabezpečí dôkladnú starostlivosť, prezrádzajú nasledujúce riadky.

 

Šetrné umývanie

Naštartujte svoju letnú rutinu starostlivosti o pleť jemným a účinným umývaním tváre s čistiacim púdrom, ktorý je prispôsobený potrebám pokožky. Púder tvár zbaví nečistôt, prebytočného mazu, zvyškov make-upu a zanechá pleť sviežu, jemnú a pripravenú na ďalšie kroky v dennom, alebo večernom režime.

Prírodný čistiaci púder obsahuje väčšie množstvo koloidného ovsa, ktorý je vynikajúcou prírodnou anti-ageing zložkou. Jeho výhodou je, že pokožku nedráždi, čo je ideálne najmä v lete, kedy ju extrémne vystavujeme slnku. Púder pokožke ponúka svoje regeneračné a ochranné vlastnosti a preto je vhodný pre ošetrenie poškodenej, ale aj veľmi citlivej pokožky. Má tiež prirodzenú čistiacu schopnosť, a to bez toho, aby spôsoboval vysušovanie, či iritovanie pleti. Obsahuje takisto štedré množstvo čistého Vitamínu C, ktorý stimuluje metabolizmus spojivkového tkaniva a enzýmy zodpovedné za produkciu kolagénu. Okrem toho má úžasné  regeneračné a hojivé účinky.

 

Hmla s dokonalým vedľajším účinkom

Výborným letným produktov, sú takzvané hmly. Niektoré sú naozaj nabité účinnými zložkami a pre pleť v lete veľmi prospešné. Napríklad probiotická hmla je navrhnutá tak, aby zjemnila póry, odstránila akékoľvek pretrvávajúce stopy nečistôt alebo make-upu a poskytla správnu nálož vlhkosti tak, aby bola pleť tónovaná, revitalizovaná a pripravená absorbovať výhody ďalších produktov zaradených do vašej dennej rutiny.

Pleťová probiotická hmla prináša pokožke hodnotné fermentované aktívne zložky, akými je napríklad, fermentovaná zmes niekoľkých molekúl kyseliny hyalurónovej, ktorá sa vďaka svojej nízkej molekulárnej hmotnosti dokáže dostať aj do hlbších vrstiev pokožky a dodávať tak pleti extra hydratáciu. Stimuluje tiež antioxidačné mechanizmy a vytvára efekt tvorby ochranného filmu na pokožke. Môžete ju používať ako súčasť rannej, či večernej rutiny, ale tiež len tak na osvieženie pleti počas dňa. Hmlu oceníte aj počas cestovania kedy pokožke kedykoľvek dodá potrebné živiny.

 

Hydroessencia

V lete pleť potrebuje najmä zvýšenú hydratáciu. Zvýšte teda úroveň svojej starostlivosti o pleť pomocou esencie nabitej koncentrovanými aktívnymi zložkami, ktoré sa zameriavajú na špecifické problémy, akými sú jemné vrásky, hyperpigmentácia alebo dehydratácia. Hydroesencia pôsobí na pokožke ako intenzívne sérum na báze vody a  dodáva pleti potrebnú dávku výživy a vlahy, podporuje hladšiu, jasnejšiu a mladistvejšiu pleť.

Základ prírodného hydroséra predstavuje uhorková šťava, ktorá zvyšuje pružnosť kožného tkaniva, regeneruje, sťahuje póry, zbavuje pokožku pigmentových škvŕn a prejasňuje.

 

Denný krém na záver

Okrem hydratácie je v lete tiež nesmierne dôležité ochrana .Hydratujte a chráňte svoju pokožku ľahkým, no zároveň hĺbkovo vyživujúcim hydratačným denným krémom, ktorý by mal byť formulovaný tak, aby dopĺňal vlhkosť, posilňoval kožnú bariéru a tiež predchádzal strate vlhkosti počas dňa, vďaka čomu bude vaša pokožka jemná, pružná a krásne hydratovaná.

Z prírodných zložiek je vynikajúci olej z marhuľových jadier, jojobový olej a cupuacu maslo. Ak sú  obsiahnuté v kréme, zásobujú pokožku vitamínmi, regulujú vodnú bilanciu a činnosť lipidov v jednotlivých vrstvách pokožky.

Do svojej dennej rutiny tiež nezabudnite zaradiť produkt s SPF, aby bola vaša tvár vždy dostatočne chránená.

Zdroj: Nina M.
Galéria: www.zunacosmetics.sk

Čistiaci púder
https://www.zunacosmetics.sk/p/cistiaci-puder/

Hydroesencia
https://www.zunacosmetics.sk/p/hydroesencia/

Pleťová probiotická hmla
https://www.zunacosmetics.sk/p/probioticka-hmla/

Denný krém
https://www.zunacosmetics.sk/p/denny-krem/