Letná exotika

Hravé doplnky

Horúce počasie, dovolenky, kúpaliská a večerné prechádzky mestom. To všetko nás počas letných horúčav čaká. A presne na tieto príležitosti si náš šatník žiada dávku letnej exotiky. Letná exotika to sú zvieracie vzory, divoké kvetované potlače, ale tiež známy etno štýl. K outfitom skvelo ladia strapcové kabelky, ale aj indiánske náušnice. Hlavným pravidlom letnej exotiky totiž je, byť za každých okolností dostatočne extravagantná.

Zvieracie vzory
Zvieracie potlače sú hlavným atribútom letnej exotiky. Či už klasický leopard, tiger, či dokonca jedinečný dalmatínec. Čim divokejšie vzory tým lepšie. Netreba sa dokonca báť ich kombinovať  navzájom. Letná exotika kráča ruka v rukáve s extravaganciou a originalitou, preto si nositeľka môže pokojne vytvárať vlastné unikátne kombinácie. Platí pravidlo čím „exotickejšie“ tým lepšie.

Etno
Etno sú potlače a vzory inšpirované prírodou. Sú zväčsa spájané s zemitými a prírodnými farbami ako hnedou, zelenou, či béžovou. Etno v lete vyniká najmä na tunikách, topoch a šatách. Vďaka rôznorodej dostupnosti modelov sa dá bezproblémov nosiť do práce, ale aj na bežný deň.

Divoké kvety
Do „exotickej“ kategórie oblečenia patria takisto kvetované potlače. Tie sa v tomto prípade objavujú na sýtych farebný povrchov. Klasické kvety striedajú exotické rastlinky, či dokonca palmy.

Hravé doplnky
Letnú exotiku uzatvárajú doplnky. Tie sú buď v etno štýle, teda rôzne pierkové náušnice, či  náhrdelníky so zvieracou potlačou alebo strapcami. Toto leto nájdete v ponuke obchodov tiež leopardie topánky, sarongy a šatky, ktoré si môžete napríklad uviazať okolo hlavy. Do exotickej kategórie patria tiež zaujímavé strapcové kabelky, alebo indiánske náušnice.

Exotická móda je určená pre odvážne ženy, ktoré sa neboja vystúpiť z radu. Ak si na ňu trúfate aj Vy, budete očarená závanom novej energie, ktorú vám výrazný štýl ponúkne.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: thegoldenstyle.com
Foto: Overal Glamourous, topánky Topshop, šiltovka Vans, nohavice v etno štýle Takko, strapcová kabelka Takko, tunika Cellbes, baleríny Cellbes, top a nohavice s dalmatínskym vzorom