Legíny bodujú

Hovorí sa, že každá žena by mala mať jedny skvele padnúce rifle. Určite ja na tom kus pravdy. Ale v posledných rokoch sú stále viac a viac obľúbené legíny. Boom zaznamenali na prelome 80-tych a 90-tych rokov. Pôvodne pohodlné nohavice určené na cvičenie sa začali nosiť v podstate kamkoľvek.

Práve pohodlnosť a univerzálnosť spravila z toho kúska oblečenia obrovský hit. Môžete ich nosiť prakticky v ktoromkoľvek ročnom období a na akúkoľvek príležitosť.
Na ich obľúbenosti sa celkom určite podpísal aj fakt, že ich zoženiete doslova za pár eur. Na rozdiel od jeansov, v ktorých keď máte vyzerať skvelo vyžaduje si to o niečo vyššiu investíciu.

Rôznorodosť

Farieb, materiálov a dĺžky robí z legín veľmi praktický kus oblečenia. Predurčuje ich to na to, že si ich pokojne môžete obliecť do práce, na večierok alebo keď idete vyvenčiť svojho štvornohého miláčika. Na párty sa skôr hodia lesklé materiály, poprípade kombinácia dvoch rôznych druhov látky- napríklad bavlna s umelou kožou. Stačí k nim doladiť blúzku s flitrami alebo voľnejšie tielko v kombinácii s výraznejším šperkom a budete oblečená nielen pohodlne, ale aj trendovo. Do práce sa hodia legíny zo zmesového materiálu bavlny a elastanu. Buď v klasickej čiernej alebo si môžete dopriať aj rôzne kvetinové alebo etno vzory. Stačia už len dlhšie šaty z úpletu a kotníkové čižmičky.

Pozor si dajte, aby vám v prípade kratšieho zvršku nikdy nepresvítalo pod legínami spodná bielizeň a zároveň, aby vám nohavičky neprerezávali zadok na polovicu a tým ho nedeformovali.

 

Kríže v teple

Na rozdiel od riflí majú legíny výhodu aj v tom, že zvyknú mať vyšší pás a tým pádom vám zakrývajú aj kríže. Čo v prípade ak trpíte častými zápalmi močových ciest je veľkou výhodou. Nehovoriac o tom, že hrubšie materiáli vás spoľahlivo ochránia pred chladným počasím.

Na rifle by ste samozrejme nemali zanevrieť len z času na čas si doprajte aj legíny a uvidíte že ich čaru neodoláte. Sú jednoduché, lacné  a najmä pohodlné!

 

Zdroj: allureatlantic.blogspot.com, www.gabiurda.ro, www.thebudgetbabe.com, stylefrizz.com, livebrokeandbeautiful.tumblr.com, hippiehippiemilkshake.blogspot.com, pumpsandiron.com, www.pinterest.com, chicisimo.com, fashion.onblog.at