Legendy Komárna naživo aj knižne – Ukončená súťaž!

Komárno možno spoznať aj netradičným zážitkovým výletom! Počas prechádzky jedinečnou pevnosťou, historickým mestom, múzeami či kostolmi, návštevníkom miestni  herci porozprávajú legendy. Dajú im ochutnať domáce štrúdle, Jókaiho polievku, či v Komárne praženú kávu. Vrcholom naozaj zážitkového dňa sú predstavenia Slovenských rebelov či Divadla Komora alebo zoskupenia Dramaťák, ktorý tento rok oslavuje druhé desaťročie.

 

Diváci z celého Slovenska do Komárna  prichádzajú už niekoľko rokov. Každej skupine pripravujú domáci  celodňový výlet na mieru. Netradične, veď sú divadelníci.

Nikoho netrápia dátumami ani suchými faktami o stáročných budovách. Pri prechádzkach pevnosťou, starodávnym mestom, Nádvorím Európy či pri návšteve baziliky rozpráva príbehy. Legendy, ktoré sa naozaj stali, mohli sa stať, no a niektoré sme si úplne vymysleli.

Mesto Komárno, jeho obyvatelia, chute a história stoja za to, aby ich ľudia zažili. Aj preto sa tam pre väčšie skupiny turistov organizujú zážitkové spoznávanie mesta. Ale nie obyčajným spôsobom.

Pôvodne chceli len podporiť domáce predstavenia. Podarilo sa. Ľuďom sa mimoriadne páčili predstavenia, aj celodňové výlety a pochutnanie si na polievke Jókai.  Hostia vždy odchádzali ohromení, aký skvost je naše najjužnejšie mesto – Komárno.

Prechádzka pevnosťou aj jej podzemím je spojená s príbehom o šialenej Eve a podzemných chodbách. Tmavý labyrint  prejdete v úplnej tme. Tí šťastnejší nestretnú tristoročného ducha Szilárda. Nešťastníkov pozviechajú domácou pálenkou a bez kriku, usporiadane opustíte brány pevnosti.

Trochu ako z bulváru bude vyzerať príbeh o mafiánskych popravách na území mesta Komárno. Kiežby sme si práve tento príbeh vymysleli… žiaľ, tento je pravdivý. Inak, viete, že v Komárne sa upaľovali bosorky? Ukážeme vám, kde… A ak sa nájde dobrovoľník, tak aj ako. 
Mimochodom, jedna z bosoriek vás možno bude aj sprevádzať, a ak sa nám všetko zadarí, večer s ňou uvidíte aj súd. Deň zakončíme V Dome Matice slovenskej v Expozícii Studenej vojny a na jednom z úžasných predstavení.

 

Nech sa páči termíny výletov s názvami predstavení, ktoré na vás čakajú:

14.4. Prespánka (Slovenskí rebeli) + LEGENDY KOMÁRNA
26.4. PREMIÉRA CICUŠKY (Dramaťák)
27.4. vystúpenie v rámci Komárňanských dní (Slovenskí rebeli)
28.4. CICUŠKY (Dramaťák) + LEGENDY KOMÁRNA
1.5. Prespánka (Slovenskí rebeli) + LEGENDY KOMÁRNA
4.5. Kabaret (Divadlo Kabaret) + LEGENDY KOMÁRNA
11.5. CICUŠKY (Dramaťák) + LEGENDY KOMÁRNA
22.5. CICUŠKY (Dramaťák) + LEGENDY KOMÁRNA
29.5. CICUŠKY (Dramaťák) + LEGENDY KOMÁRNA
1.6. CICUŠKY (Dramaťák) + LEGENDY KOMÁRNA
15.6. Tajná láska – Titkos szerelem (Slovenskí rebeli) + LEGENDY KOMÁRNA
22.6. Kabaret (Divadlo Kabaret) + LEGENDY KOMÁRNA
29.6. Tajná láska – Titkos szerelem (Slovenskí rebeli) + LEGENDY KOMÁRNA
1.7. Milenka (Slovenskí rebeli) (Bratislava)
6.7. Milenka (Slovenskí rebeli) + LEGENDY KOMÁRNA
26.7. – 28.7. Ujcov minifestival za domom (Horná Zlatná)
31.8. Čaj o piatej (Divadlo Komora) + LEGENDY KOMÁRNA
1.9. Tajná láska – Titkos szerelem (Slovenskí rebeli) + LEGENDY KOMÁRNA
14.9. Tajná láska – Titkos szerelem (Slovenskí rebeli) + LEGENDY KOMÁRNA
21.9. Bosorka (Slovenskí rebeli) + LEGENDY KOMÁRNA
27.9. Milenka (Slovenskí rebeli) + LEGENDY KOMÁRNA
28.9. CiCuŠkY (Dramaťák) + LEGENDY KOMÁRNA

Záujemcovia o výlet Legendy KOMÁRNA – jednotlivci i kolektívy sa môžu prihlásiť na telefónnom čísle 0905405455

Trojica autorov spracovala Legendy Komárna do jedinečnej publikácie a vy si teraz môžete zasúťažiť o 5 ks týchto knižných skvostov.