Legendárny ELÁN odpáli na megakoncerte v Holíči duet s víťazkou Hlasu Česko Slovenska – Lo Hrůzovou

Najúspešnejšiaskupina v histórii slovenskej populárnej hudby odpáli 20. júna veľkolepý koncert na letisku v Holíči! Fanúšikovia legendy sa môžu tešiť na nestarnúce hity, veľkolepú šou a zaujímavých hostí! Na megakoncerte odznie po prvýkrát naživo aj jedinečný duet s víťazkou Hlasu Česko Slovenska Lenkou „Lo“ Hrůzovou!

Hudobná legenda, ktorú 40 rokov milujú Slováci aj Česi, si pre niekoľkotisícový dav pripravila 100-minútový program Elán Best of vol. 2. Slávni rockeri predvedú skladby z aktuálneho albumu „Živých nás nedostanú“ aj najväčšie hity. Letisko v Holíči nabijú obrovskou energiou skladby ako „Csaba neblázni“, „Nie sme zlí“, „Stužková“, „Kaskadér“ a mnoho ďalších!

Slovensko zažije jeden z najväčších koncertov velikánov domácej hudobnej scény! Už 20. júna prevalcuje letisko v Holíči energia legendárnej skupiny Elán na čele s lídrom Jožom Rážom. Megakoncert v Holíči spojí fanúšikov Elánu z dvoch krajín! Na očakávané 100 tisícové publikum zo Slovenskej a Českej republiky sa vychýrení hudobníci z Elánu veľmi tešia. Nenechajte si ujsť „monsterkoncert“ najpopulárnejšej kapely v histórii slovenskej a českej hudby.

„Zahráme koncert s obrovským nasadením a materiálnym vybavením. Bude to šou na európskej úrovni s miliónmi svetiel a všetkými vecami, ktoré si šoubiznis vyžaduje. Mne síce stačí jedno biele svetlo, aparatúra a publikum, nič iné nepotrebujem, ale ľudia dostanú to, čo chcú. Budeme hrať čo to dá, lebo publikum milujeme. Na naše koncerty príde vždy toľko ľudí, koľko sa zmestí. Doteraz to tak bolo a do Holíča sa 100 000 zmestí, tak dúfam, že sa ich tam toľko zíde,“ – prezradil Jožo Ráž, spevák a frontman kapely Elán.

Fanúšikovia rockovej legendy sa môžu okrem ohromujúcej šou a nestarnúcich hitov tešiť aj na zaujímavých hostí. Na megakoncerte odznie po prvýkrát naživo jedinečný duet s víťazkou Hlasu Česko Slovenska Lenkou „Lo“ Hrůzovou.

„Lo Hrůzová so mnou zaspieva pieseň „Neodchádzaj“. Bude to pre ľudí výborný bonbónik, pretože skladba je veľmi úspešná. Ja som na duety nikdy nebol. Hoci chcú všetci so mnou spievať, ja to nechcem. Ale keď som videl Lo v speváckej súťaži, hneď som pochopil, že toto áno. Tak som jej zavolal a nahrali sme super pesničku. Plánujem s ňou spolupracovať aj ďalej. Je to vynikajúca speváčka,“ nešetril obdivom k speváčke Jožo Ráž.

Hudobná legenda zahrá počas 100 minútového vystúpenia výber toho najlepšieho za 40-ročnej tvorby. Fanúšikovia kapely, ktorá má na konte štyroch československých a osem slovenských Zlatých slávikov, sa môžu tešiť na megahity ako „Aj keď bez peňazí“, „Ôsmy svetadiel“, „Neobzerajte sa, pani Lótová“, „Smrtka na pražskom orloji“, „Kráľovná bielych tenisiek“, „Bosorka“ či „Sestrička z Kramárov“ a mnoho ďalších.Publikum nabijú obrovskou energiou aj nové skladby z albumu „Živých nás nedostanú“. Na koncerte vystúpia okrem základnej zostavy Elánu traja hudobníci na dychové nástroje.

„Milujem energiu, ktorú dáva publikum. To sa nedá nijako inak získať. A my im tiež dáme, čo môžeme. Okrem súčasnej kapely s nami vystúpia traja noví „dychári“. Je to pre mňa veľmi pozitívne, lebo ja dychové nástroje zbožňujem,“ – uzavrel Jožo Ráž.

Elán hrá v zostave Jožo Ráž – spev, basová gitara, Jano Baláž – sólová gitara, spev, Vašo Patejdl – klávesy, spev, Peter Farnbauer – gitara, Ľubo Horňák – klávesy, Boris Brna – bicie, Dychovú sekciu tvoria Richard Šimurka – saxofón, flauta, Martin Haas – trombón a Samo Šimek – trúbka. Letisko v Holíči je už niekoľko rokov dejiskom československého festivalu „Cibula Fest“. Každoročne sem prichádzajú 10-tisíce ľudí zo Slovenska aj Čiech, pretože sa nachádza v tesnej blízkosti hraníc medzi obomi krajinami. Vstupenky na jedinečný koncert legendárnej kapely Elán pre obidva národy sú dostupné prostredníctvom siete

Predpredaj.sk na http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/2417/elan-2015