LAVAGANCE našli svoju princeznú – PRINCESS OF THE LIGHT

Skupina LAVAGANCE si vlani nastavila pomyselnú latku hudobnej i klipovej kvality poriadne vysoko. Postaral sa o to jej hit „Gabriel“, ktorý fanúšikom učaroval svojou magickou atmosférou a nezabudnuteľnou zimomriavkovou scénou s hojdačkou nad Dunajom.

Práve prichádza obľúbená zostava s novinkou „PRINCESS OF THE LIGHT“: https://www.youtube.com/watch?v=FCXXG-ap-gg&feature=youtu.be.

Lavagance 2014_FOTO_Peter Spurny_smallFOTO: Peter Spurný, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Hudobný strážny anjel v službách skupiny LAVAGANCE, zdá sa poctivo pracuje ďalej. Po úspešnom minuloročnom „Gabrielovi“ posiela fanúšikom sympatickej slovenskej skupiny nového horúceho adepta na letný hit. LAVAGANCE dnes oficiálne predstavuje „Princeznú“ (ako medzi sebou kapela familiárne nazýva svoju aktuálnu singlovú srdcovku).

S predstavením novinky si skupina tentokrát dala načas, presnejšie celých deväť mesiacov. Dôvod bol jasný – predchádzajúci singel zdvihol obrovskú vlnu pozitívnych reakcií a kapela nechcela fanúšikov sklamať ani tentokrát. Ako prezrádza frontman Marek Rakovický, pieseň„Princess of the Light“ pôvodne napísal pre svoju manželku. Skladbu si vypočula celá kapela a jednohlasne sa zhodla, že „Princezná“ nemôže ostať odložená „v šuflíku“. Nasledovalo nahrávanie vo vlastných Lvgnc Studios, kooperácia s producentmi Indie Folx a mastering finálneho produktu v štúdiu Masterdisk v New Yorku. Aj vďaka novému zvuku je „Princezná“ ďalším unikátom z dielne LAVAGANCE – nesie nezameniteľný rukopis skupiny, a zároveň je celkom iná než celá jej doterajšia tvorba. Vďaka tomu predstavuje po „Gabrielovi“ ďalší míľový posun v kvalite hudobnej tvorby LAVAGANCE. To ocenil i aktuálne najúspešnejší slovenský lifestylový portál pre mladých Refresher.sk, ktorý zaradil koncertnú premiéru singla „Princess of the Light“ do programu svojej exkluzívnej narodeninovej show „PREMIÉRA“ v bratislavskom NuSpirit Clube (6.6.2014).

Pri výbere režiséra, ktorý „Princeznú“vizuálne zhmotní, stavili LAVAGANCE na overenú kvalitu, režiséra Braňa Špačka. „Braňo nám nakrútil unikátny klip ku Gabrielovi. Chceli sme, aby aj Princezná dokonale splynula s vizuálom a dostala sa nám všetkým pod kožu, tak ako Gabriel. Preto sme si opäť vybrali Braňa,“ vysvetľuje kapela a jedným dychom chváli celý tím (fotografa Petra Spurného, stylistku Ľubicu z ELoo! i kaderníčku Kateřinu Bejzákovú z Lekart Hairdressing), ktorý sa podieľal na výrobe klipu a oficiálnych fotografií k singlu v ateliéri ELoo!

Voľbu hlavnej protagonistky, klipovej princeznej kapela ponechala v rukách režiséra. Ten zveril hlavnú rolu charizmatickej modelke menom Katarína Sido. „Katku som vybral, pretože mi napadlo, že by v klipe malo byť dievča, ktoré stelesňuje dnešného mladého človeka (naprieč zemeguľou 🙂 ), a Katka to podľa mňa je. Okrem toho mi prišlo, že sa k tej pesničke presne hodí,“ zdôvodňuje režisér Braňo Špaček svoj výber. Katka je v klipe neustále v pohybe – jazdu autom vystrieda za jazdu bicyklom či kolobežkou, až napokon skončí plávajúc v studenej vode. „Scénu sme nakrúcali v máji na Zlatých Pieskoch. Voda bola ešte mierne studená, ale ja som sa už „švacla“ aj v januári do Počúvadla v Štiavnici, čiže pohoda,“ smeje sa Katka, ktorá sa s niektorými členmi LAVAGANCE pozná už od svojich 17tich rokov.„Na pľaci sme sa s kapelou vôbec nestretli. Chalani točili zvlášť a ja zvlášť. Točenie s Braňom Špačkom bolo super, veľká sranda, hlavne šoférovanie, stále ma museli napomínať, nech idem pomalšie!“ (smiech) Ako hodnotí stvárnenie princeznej v Katkinom podaní samotný LAVAGANCE? „Vôbec sa Braňovi nečudujeme, že vybral práve Katku. Poznáme ju už dlhšie, je to zaujímavá tvár a kamera ju má rada. Dokáže stelesniť rovnako nevinnú ženu ako aj úplne bláznivú. Akoby mala viac tvárí,“hodnotia chalani. „Okrem toho, chcelo to kus odhodlania, skočiť a zaplávať si v máji v nie práve najteplejšej vode,“ pochvaľuje si princeznú staronový manažér skupiny, Mário Smashing. Na záver dodáva, že nový singel je predzvesťou pripravovaného albumu, ktorý LAVAGANCE vydá po piatich rokoch príprav už túto jeseň.