Láskavý sveter

Jeseň je podľa mňa najkrajším obdobím v roku. Okrem toho, že je neskutočne farebná, plná sezónnych pochúťok, počasie je ešte také akurát. Ani príliš teplo a ani príliš zima. Stačí sa zabaliť do poriadneho vlneného svetra a vykročiť do ulíc. Skvelým doplnkom je dáždnik či nepremokavá bunda.

 

Teplo, teplejšie, najteplejšie

Ťažko by sme hľadali iný kúsok oblečenia, ktorý existuje v toľkých obmenách ako práve sveter. Dlhý, krátky, s rukávmi, bez rukávov, s rolákom, stojačikom,  na gombíky, so zipsom, s golierom, kašmír, bavlna, akril, polyester, elastan, vlna,…. Aj keď jeho primárnou úlohou je zahriať, môže byť zároveň, vtipný, chic, elegatný, extravagantný, ležérny, športový.

Jedným z hlavných kritérií, ktoré by mal spĺňať je pohodlie. V tomto prípade treba siahať po mäkkých materiáloch. Tam patria zväčša zmesové materiály vlny a polyesteru či akrylu. Aj keď je vlna prírodný materiál, často je sprevádzaná pri nosení nepríjemným pichaním a to najmä na nahej pokožke. V zmesových materiáloch sa táto vlastnosť eliminuje. Ak túžite skutočne po pocite – mať sa ako v bavlnke, siahnite po kašmírovom svetri. Ide o najjemnejšie vlnené vlákna, ktoré vám zaručia pocit pohody. V tomto prípade, ale počítajte s vyššou cenou.

 

Vzory

Veľkým trendom sú svetre buď so severskými motívmi alebo s motívmi zvierat.
Zatiaľ, čo tie prvé pôsobia tradične a klasicky, tie druhé sú väčšinou vtipným momentom, ktorý na tvárach okoloidúcich vyvolá úsmev. Nebojte sa siahnuť ani po svetroch alá 90-te roky. Bohato zdobený sveter, žiarivých farieb zlaďte s menej výraznými kúskami ostatného oblečenia.  V tomto prípade postačia obyčajné legíny a jednoduché vysoké čo kotníkové čižmy.

 

Autor: AVE
Zdroj: pinterest.com