Lara Fabian: Kariéra mi nespadla z neba

Speváčka  Lara Fabian sa po dvoch rokoch opäť vráti na Slovensko. V Bratislave sa predstaví na koncerte 3. júna.  V rozhovore  sa nám zverila,  že sa sem veľmi teší a možno zaspieva aj slovenskú verziu svojej pesničky.

Speviate  francúzsky, taliansky, anglicky ,ale naspievala  ste  skladby aj v portugalčine či nemčine.  Ovládáte všetky tieto jazyky aj v bežnej reči? 

Úplne všetky nie. Dohovorím sa asi v štyroch jazykoch, spievam  asi v desiatich. Čo nie je aj tak zlý pomer…

 

To určite nie. Myslím, že každý hudobník má na jazyky veľký cit. Je ťažké spievať v  jazyku, ktorým nehovoríte?

Keď som začínala, možno to tak bolo. Dnes som  už zvyknutá. Dôležité  je vyjadriť emóciu  pesničky a vedieť ju spevom preniesť obecenstvu.

 

Pesnička  Je suis malade bola pretextovaná aj do češtiny. Nemáte v  pláne túto verziu naspievať aj v slovenčine?

Nemôžem zatiaľ na túto otázku odpovedať. Nemôžem povedať ani áno, ani nie. Pracujem na tom, ale nechcem teraz dávať žiadne sľuby, keď neviem, či sa to stihnem naučiť.  Na programe svojich  vystúpení väčšinou pracujem do poslednej chvíle. Buď to vyjde alebo  nie.

 

Máte nejaké  talizmany, ktoré si schovávate a vplývajú na Vás?  

Áno, mám. Schovávam si rôzne predmety  a suveníry  z ciest. A všetky doma ukladám do takého špeciálneho šuflíka.

 

Ako veľa môžete ovplyvňovať priebeh svojho  turné?

Máme samozrejme zoznam krajín, kde je skvelé publikum a kde ľudina na moje koncerty radi chodia, takže sa väčšinou prispôsobujeme aj tejto skutočnosti. Pokiaľ  sme niekde už raz boli úspešní, snažíme sa tam aj vrátiť. Nikdy to ale nie je tak, že by som mala niečo  nadiktované, kde budem spievať. Vždy sa o tom s manažérom rozprávame.

 

Vybudovala  ste si úspešnú kariéru a zdá sa, že aj spokojnú rodinu. Je niečo, čo by ste chcela ešte v živote dokázať? 

Nie, nič také v hlave nemám. Je veľa vecí, ktoré by som chcela urobiť, ale dokazovať  si už nič nepotrebujem. Chcela by som však  Vašu otázku uviesť na pravú mieru.  Takto to totiž znie veľmi idylicky, ale musíte si uvedomiť, že je za tým veľké množstvo práce a naozaj tvrdej driny. Musíte na tom pracovat deň čo deň, veľa rokov. Kariéra ani spokojná rodina vám nespadnú len tak z neba. Musíte sa o to zaslúžiť.