Lahodne s Ellou na každý deň

Po obrovskom úspechu britskej blogerky Elly nenechala ďalšia kniha na seba dlho čakať. Rozšírila svoje experimentovanie s jedlom a napísala pokračovanie Lahodne s Ellou každý deň.

„Zdravé stravovanie mi zmenilo život od základu a zmení ho pravdepodobne aj vám,“ tvrdí Ella Woodwardová. „Pre nový spôsob stravovania som sa rozhodla v januári roku 2012, keď som sa ním snažila vyliečiť z chronického ochorenia, ktoré sa nazýva syndróm posturálnej tachykardie. Zo dňa na deň som začala jesť prírodné jedlá na rastlinnej báze a rozlúčila som sa s lepkom, mliečnymi výrobkami, rafinovaným cukrom, priemyselne spracovanými potravinami, prídavnými látkami a mäsom. Tento krok predstavoval dramatickú zmenu najmä preto, že som dovtedy žila na cestovinách s pestom, sladkostiach a čokoláde.“

Jej nová kniha Lahodne s Ellou každý deň vôbec nie je o diéte, ale o radosti zo zdravého jedla, ktoré zlepší váš vzhľad a životný pocit. Ella si uvedomuje, že zdravé jedlo by malo korešpondovať s vaším životným štýlom a príprava jedla by nemala byť zložitá.

Jednoduché recepty a výborné jedlá pre zdravý životný štýl.
To je kniha blogerky, ktorej kniha sa stala v Británii najpredávanejšou kuchárkou a mimoriadne zabodovala aj v USA.

 

RECEPT: Zemiakovo-kokosová polievka
Keďže pečené sladké zemiaky so škoricovo-paprikovou príchuťou patrili odjakživa medzi jej favoritov, rozhodla sa zaexperimentovať a preniesť túto kombináciu chutí aj do polievky. Kokosové mlieko jej dodáva jemnejšiu konzistenciu, tamari a horčičné semienka bohatšiu chuť a jablčný ocot sa zasa postará o kyslastý nádych. Výsledok stojí za to.

14545188541

Na 2 porcie potrebujeme:
2 sladké zemiaky
400 ml konzervu kokosového mlieka
10 g čerstvých lístkov koriandra
2 čajové lyžičky tamari
2 čajové lyžičky mletej papriky
2 čajové lyžičky mletej škorice
1 čajovú lyžičku jablčného octu
1 čajovú lyžičku horčičných semienok

POSTUP: Sladké zemiaky ošúpeme, nakrájame na malé kúsky a vložíme do parného hrnca. Varíme asi 45 minút, aby zmäkli.
Do mixéra dáme uvarené sladké zemiaky a ostatné prísady, prilejeme 200 ml vody a dohladka rozmixujeme. Pred podávaním polievku trochu prihrejeme.

Oveľa viac chutných receptov nájdete v knihe Lahodne s Ellou každý deň.