Ľahké, vzdušné, pohodlné – tenisky z recyklovaného plastu

Horúca novinka letnej sezóny! V týždni od 20. júla kúpite v sieti predajní Lidl štýlové a extra pohodlné tenisky Crivit, ktoré navyše šetria životné prostredie.

Sú ľahké, vzdušné, v trendových farebných odtieňoch, ktoré ľahko skombinujete s letným oblečením. Crivit pánska, dámska a detská športová obuv má zvršok z priedušnej, rýchlo schnúcej pleteniny. Oceníte to najmä v horúcich letných dňoch, pri vode alebo pri športovej aktivite. Pohodlné sú vďaka vložke s pamäťovou penou, ktorá sa optimálne prispôsobí chodidlu. Pánsku obuv dostanete kúpiť vo veľkostiach 41 – 46, dámsku 37 – 41, chlapčenskú 31 – 37 a dievčenskú 31 – 35.

V čom je táto športová obuv iná ako ostatné? Sú to prvé tenisky značky Crivit, ktorých textilný zvršok je vyrobený z recyklovaného plastu. Až 25 % recyklovaného materiálu je vyrobeného z plastu Ocean Bound Plastic – z PET fliaš zozbieraných na plážach, ostrovoch a pobrežných oblastiach Ázie, ktoré mohli skončiť v oceáne.

Ako sa vyrába obuv z plastových fliaš? PET fľaše sa lisujú, čistia, drvia a ďalej sa spracúvajú na recyklovanú priadzu – tú možno použiť na výrobu obuvi aj textilu. V závislosti od veľkosti a modelu sa na výrobu jedného zvršku topánky použije 11 až 16 PET fliaš.

Crivit Športová obuv z recyklovaného plastu je súčasťou trvalo udržateľnej stratégie Reset Plastic, v rámci ktorej sa spoločnosť Lidl zaväzuje výrazne znižovať objem plastov a chrániť životné prostredie.

Viac info na www.lidl.sk