Kvetinová záplava

Máj je nielen lásky čas, ale aj čas kvetín. Jar je totiž v plnom prúde a príroda okolo nás je farebnejšia ako kedykoľvek inokedy. Svet okolo sa preoblečie do tých najkrajší šiat plných divokých farieb. Tie sú vedľa seba poukladané doslova bez ladu a skladu a predsa im to svedčí! Modrá, žltá, oranžová, biela, červená, zelená, ružová, fialová. Stačí sa len inšpirovať. 

Kvetinové vzory sú momentálne veľkým trendom a preto ich treba rozhodne vyskúšať. Platí len jedno pravidlo- že žiadne neexistuje. Presne ako v prípade rozkvitnutej lúky- čím pestrofarebnejšie- tým lepšie.

Spodný diel

Legíny, sukne, rifle, nohavice. To všetko dnes zoženiete s kvetinovou potlačou vo všetkých farebných odtieňoch a v rôznych strihoch. Sukňa radšej krátka ako dlhá. Ideálne by bolo keby končila tesne nad kolenami. V prípade dlhej sukne s kvetinovým vzorom by sme ocitli niekde tesne pred hranicami zlatej éry 60- tych rokov. V prípade riflí je slim strih ešte stále v kurze a najmä pri nápadnom vzore sa vyplatí, pretože zbytočne nerozširuje. Ak chcete ísť zlatou- strednou cestou tak potom sa pri výbere vrchného dielu orientujte skôr na jednofarebné kúsky v neutrálnych farbách. Bielej, čiernej, nude, poprípade siahnite po pastelových odtieňoch. Pokiaľ chcete vzor ešte viac zvýrazniť vyberte si žiarivú červenú, zelenú, žltú a pod. Efekt bude účinnejší ak sa niektorá z týchto farieb bude opakovať aj na potlači spodného dielu.

 

Vrchný diel

Sako, bundička, svetrík, košeľa. Veľmi praktické a aj efektné sú pestrofarebné bundičky z lesklých materiálov. Tie rozžiaria každý jeden outfit. Stačí si prehodiť na jednoduché čierne šaty alebo na biele tričko, ktoré nosíte k svojim obľúbeným rifliam.

Sako s výrazným kvetinovým vzorom je zaručeným esom v rukáve. Je nemožné, aby vás v ňom niekto prehliadol.

 

Pre odvážnych

Kumulácia viacerých kúskov s rozdielnym farebným vzorom je skutočnou výzvou. Ale tak ako rozkvitnutá lúka, určite nesklame. Môžete kombinovať nielen rôznofarebné kúsky, ale aj potlače s rozdielne veľkým vzorom. Na jednom kúsku môžu byť drobné kvietky a na druhom napríklad jedna veľká ruža a pod. Nezabudnite ani na doplnky- kabelky, náramky, prstene náušnice. To všetko môže zakvitnúť.

 

 

Zdroj: www.ourfavoritestyle.;comfashionistatrends.com, connectedtofashion.creatorsofdesire.com, www.refinery29.com, www.ourfavoritestyle.com, fashionfinder.asos.com, http://www.vogue.com/