Kvalitné topánky? Prinášame vám zopár tipov pre správny výber

Skutočne kvalitné topánky vám vydržia roky a dokážu zachrániť aj ten najjednoduchší outfit. V prípade topánok je však okrem štýlu nesmierne dôležitá aj pohodlnosť. Na čo si teda dávať pozor v prípade výberu nových topánok?

 

Premyslite si, čo hľadáte
Všetky to veľmi dobre poznáme. Do obchodov sa vyberáme s tým, že máme len akú takú predstavu o tom, čo by sme chceli. Chodíme po nákupnom centre a čakáme, kedy nám „niečo“ padne do oka. Nakoniec sa necháme zlákať sezónnymi zľavami a výpredajmi a skončíme s niečím, čo už buď doma máme, alebo s niečím, čo nám, bohužiaľ, vydrží tak jednu sezónu. Preto si vždy dobre premyslite čo hľadáte a to ešte skôr, ako vyrazíte s kamarátkami za nákupmi. Ušetríte tým nielen veľa času, ale vďačná vám bude aj vaša peňaženka. Potrebujete spoločenskú, vychádzkovú alebo vyslovene športovú obuv? Pokiaľ hľadáte elegantné topánky, vyhnete sa obchodom s bežeckou obuvou, ak naopak potrebujete pohodlnú obuv na každodenné nosenie do práce, obchádzajte sandále s kryštálikmi, hoci aj super zvýhodnenú cenu. Veľa značiek ponúka v súčasnosti aj nákup e-shop, tak si môžete pred nákupmi spraviť aj taký menší prieskum, aby ste videli, ktorá značka ponúka to, čo v skutočnosti potrebujete. Tak budete s istotou vedieť, že idete za tým správnym produktom.

 

Investujte do kvalitnej obuvi
Jedným z dôležitých faktorov, ktorý vás dokáže zmiasť pri kúpe nových topánok je cena.  Pevne si stanovte hornú hranicu, ktorú ste do topánok ochotné investovať. Pokiaľ tak neurobíte, môže sa stať, že za obuv utratíte viac, ako si môžete dovoliť. Ak vás predsa len topánky uchvátili tak, že ste ochotná za ne utratiť väčšiu sumu, nechajte si aspoň novú investíciu prejsť hlavou a až potom konajte. V tomto prípade treba určite spomenúť, že cena topánok by sa mala rovnať aj ich kvalite. Správne zvolené topánky by vám mali perfektne sedieť, lichotiť postave a štýlovo ladiť s celým outfitom. No ak sa za vyššou cenou za topánky skrýva len to, že ide o aktuálny trend, mali by ste si takýto nákup dvakrát rozmyslieť. Ak kupujete topánky a dúfate, že vám vydržia aspoň niekoľko sezón, stavte jednoznačne na kvalitu od overených výrobcov topánok s dlhoročnými obuvníckymi skúsenosťami.
Tak si budete istá že investujete do správnej a kvalitnej obuvi, ktorá vám vydrží roky.

 

Zvoľte ten správny trend
Ak už ste si prešli správnym výberom a kvalitou topánok, zamerať sa samozrejme môžete aj na trendy, ktoré ich túto sezónu sprevádzajú. Nemusíme pripomínať, že by ste si mali vyberať najmä nadčasové trendy, no občas si ani my nemôžeme pomôcť a prepadneme tým aktuálnym na danú sezónu. Sme predsa ženy!

A treba povedať, že trendy na túto sezónu sú skutočne rozmanité. Do popredia sa dostávajú výrazné vzory, potlače kopírujúce srsť zvierat ako leopard či zebra a svoje stále miesto má ale aj imitácia hadej kože. Zvieracie vzory už dávno nenájdete len na elegantnej obuvi, rovnako sa stali zvýrazňujúcim prvkom aj na teniskách či iných športovo ladených kúskoch. Ďalším trendom budú pastelové odtiene, ktoré osviežia a omladia každý outfit a môžeme sa tešiť aj na návrat prírodných materiálov a retro strihov, ktoré budú kraľovať najmä letným mesiacom. Výber je skutočne široký, ale veríme, že s touto malou  príručkou si tento rok vyberiete správne.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com