Kurzy nemčiny pre šikovné maminy

Pokiaľ ide o rovnosť pohlaví, ženy sa už desaťročia snažia dostať do „mužského“ sveta podnikania, obsadiť rovnaký počet politicky významných postov a dostávať rovnaký plat. Ak sa to niektorej z nich podarí, začína byť označovaná za ambicióznu s prívlastkami, ktoré pramenia zas a len z určitej miery diskriminácie a nie sú vždy príjemné.

Dá sa to ale zmeniť a môžete začať už hneď teraz. Poďte sa s nami pozrieť na to, ako treba v takom prípade postupovať.

Zmena bežnej podnikateľskej kultúry
Možno podnikanie nie je vždy najvhodnejším prostredím pre každú ženu, ale existuje spôsob, ako aj tu nájsť určitú rovnováhu. Sila ženy je v jej ženskosti, to je obrovský zdroj, ktorý moderné dámy úspešne využívajú, preto aj vďaka výhodám virtuálnej kancelárie si môžu založiť svoju malú firmu, ktorá bude časom expandovať na stále väčšie trhy.

Napriek mnohým príkladom úspechu v spoločnosti stále existujú intenzívne diskusie na túto tému, Kde v podnikaní a v akej forme môže byť užitočná „ženskosť“. V posledných desaťročiach sa sféra podnikania ale zmenila, vďaka čomu je tu mesto aj pre úspešné ženy.

Aj skúsení podnikatelia si uvedomujú, že žena nemusí nutne napodobňovať muža, aby sa stala úspešnou podnikateľkou. Dôvodom je to, že ženy nechcú s mužmi súperiť, ale využívať výhody dané ženskou povahou.

Naučte sa cudzí jazyk
Predností žien je viac, no jednou z nich je aj to, že dokážu využívať súčasne obe mozgové hemisféry. To znamená, že dokážete robiť viac vecí naraz, čo sa v pracovnom procese samozrejme vysoko oceňuje. Nie len zaobstarať a kúpiť náhradný cartridge, ale ho aj vedieť napríklad v daný okamih vymeniť!

Okrem iného sú ženy aj zodpovednejšie, ľahšie sa učia novým veciam.  Veľmi dobre sa to dá využiť, ak sa dokážete sústrediť aj na učenie cudzích jazykov, lacné kurzy nemčiny stoja za to a navyše vám tieto vedomosti nikto nevezme. Určite ich časom vo svoj prospech dobre využijete.

Ženy majú tendenciu vytvárať aj zdravé dlhodobé vzťahy, čo je dnes jedným zo základných  pilierov úspešného podnikania, vytvárať dobré vzťahy so zákazníkmi a dobrú klímu medzi zamestnancami. Ženy si vyberajú tie oblasti, v ktorých sa cítia byť kompetentné – to sú transakcie s nehnuteľnosťami, stravovacie služby, sociálne služby a vzdelávanie a iné.

Nebojte sa tieto výhody vo svoj prospech využiť aj vy a začnite napríklad so spomínanými jazykovými kurzami. Aj to je metóda, ktorá vám môže zaručiť úspech.

Foto: Ingimage