Ktorý kabát je ten pravý?

Tento rok máme skutočne krásne babie leto. Slniečko svieti, stromy sa krásne zafarbujú a teplota vonku je viac ako príjemná. Ako všetko, ani táto jesenná rozprávka nebude trvať večne. Preto by sme mali byť pripravené na chladnejšie počasie. Mať po ruke kabát, ktorý nás zahreje a ešte nám aj svedčí sa vždy oplatí. Aký si vybrať, aby to bol ten pravý?

 

Rozhodujúca dĺžka
Dĺžka kabáta je jednou z kľúčových kategórií, na ktorú si treba dať pozor pri výbere. Našťastie je celkom jednoduché sa v tom zorientovať. Dámy, ktoré sú nižšej postavy by nemali siahať po kabátoch, ktoré sú pod kolená. Zbytočne by vám takýto kúsok opticky ešte pár centimetrov uberal.

Vo farebnej škále je pri silnejšej siluete ideálne držať sa skôr pri zemi. Vyberajte si jednofarebné kúsky v minimalistických strihoch.

Pre vyššie postavy sú vhodné aj kabáty, ktoré končia svojou dĺžkou v polovici lýtok. Sú veľmi lichotivé, najmä keď ich viete previazať v páse. Veľmi prospešný môže byť kabát A-čkového strihu, ktorý veľmi rafinovane zakryje prípadné nedokonalosti.

Umelá kožušina
Najmä v posledných rokoch patrí takzvaný teddy coat k veľmi trendy a obľúbeným kúskom. V takomto kabáte určite ihneď zaujmete. Vyberať však treba triezvo- vždy si predstavte, že takýto kabát zmokne. Preto je lepšie si vyberať tie s kratším vlasom.

Ani kabát ani bunda
Takzvaná parka je ideálnym riešením do takéhoto počasia. Ide o predĺženú bundu, ktorá konči niekde pod zadkom. Je ideálna do nehostinného a upršaného počasia, ale veľká elegancia to teda nie je. Na druhej strane, keď leje ako z konvy, komu na nejakej elegancii záleží. Hlavne, že sme v teple a suchu.

 

Zdroj: AVE
Foto: pinterest