Ktoré retro trendy ohlásia tento rok svoj veľký návrat?

Už sme sa veľakrát presvedčili o tom, že história sa opakuje a inak to nebude ani v roku 2020. Niektoré módne štýly sú naozaj večné, a vracajú so železnou pravideľnosťou každú sezónu. No a  potom sú tu tie, o ktorých sme si mysleli, že  ich už neuvidíme.

A  práve tie sa túto jar vracajú vo veľkom štýle!

 

Trendy zvonové nohavice
Trend 70. a 90. rokov sa vrátil do našich šatníkov už približne pred rokom a túto sezónu sa ukáže aj vo forme zvonových nohavíc. Prečo ich teda začať opäť nosiť?  Zvonové nohavice, aj napriek mnohým pochybnostiam, lichotia každej postave. Opticky zoštíhľujú a predlžujú nohy a každá z nás si môže nájsť pre seba tie pravé. Je však dôležité vedieť, ako ,,zvonáče´´ nosiť a s čím ich kombinovať, aby vynikli naše krivky. Zvonové nohavice sa hodia na akúkoľvek príležitosť v závislosti od toho, čím ich doplníte. Ležérny štýl dosiahnete s tričkom a ľahkým svetríkom, biznis outfit si vyčarujete so zapravenou košeľou a dobre padnúcim sakom a v kombinácii so štýlovým kimonom sa z vás zase stane moderná bohémka. K týmto nohaviciam sa najlepšie hodia topánky s klinovým podpätkom, platformy ,ale aj tenisky.

Sexi transparentné
Trendom tejto sezóny je aj ukázať viac ako doteraz. Neznamená to však hlboké výstrihy a krátke sukne, ale transparentné materiály.

O tom, že o tomto trende niečo viete, dokážete aj s priehľadnými rukávmi či spodnou časťou šiat. Čaru priehľadných materiálov túto sezónu podľahli dizajnéri a módne reťazce po celom svete. V ich kolekciách sa objavili transparentné blúzky, šaty a dokonca aj doplnky. Aj  keď nám naše prvotné inštinkty diktujú, že priehľadné materiály musia byť vulgárne, nie je to to vždy pravda. Transparentnosť môže pôsobiť príťažlivo, jedinečne, sexi aj romanticky.

Jednoducho neprehliadnuteľné
Trend ozdôb v podobe peria, strapcov a kamienkov sme spoznali už pred pár rokmi a to sme ešte ani netušili, že sa raz stanú módnym trendom! Strapce sme na prehliadkových mólach mohli vidieť v rôznych podobách a materiáloch, od kože, cez vlnu až po strapce v podobe šperku. Strapce v štýle 30. rokov zdobia večerné šaty, neprehliadnuteľné kabelky a v štýle divokého západu nájdeme strapce na bundách, čižmách či sukniach. Na tohtoročných outfitoch sa objavujú čoraz viac aj vtáčie perá a pierka. Pôsobia jemne a žensky a najčastejšie ich môžeme nájsť na kabelkách , či topánkach. Počas plesovej sezóny tento trend rozhodne oceníte. A nebojte sa ich a zakomponovať aj do vašich každodenných outfitov. O tom, že tieto možno netradičné materiály dodajú každému outfitu ten správny glam look, niet pochýb.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Cellbes, VERO MODA, Riani – mClasse.sk, Marc Cain – mClasse,