Ktorá hviezdna kráska spojila Michala Nemtudu, Mareka Rakovického a Billyho Hollywooda?

Prestížne nahrávacie štúdio Lavagance Studios Mareka Rakovického, producentský dozor DJa Billyho Hollywooda a réžia herca Michala Nemtudu – týchto troch výnimočných pánov spojila v jedinom projekte talentovaná dáma menom Kristína Tranová alias LAYLA. Výsledkom spolupráce štyroch talentov je nová skladba s názvom „I Feel“.

Na konte má už viac ako 4 milióny Youtube vzhliadnutí, 3 videoklipy, úspešný duet s Majkom Spiritom „Nestrácaj dych“ http://www.youtube.com/watch?v=p3lOsM2IBoU, ale i spolupráce s menami ako Separ, Mišo Biely, Jay Diesel, Rakby a Dj Grimaso. Nedávno zažiarila v projekte značky Adidas – po boku Johnnyho Perfekta, Grimasa a Maji Huli Valenčíkovej spojila 4 elementy umenia a vytvorila video „Flava like this“ http://www.youtube.com/watch?v=Npjw4rHuc9U.

Reč je o speváčke LAYLE alias Kristíne Tranovej, ktorá sa hlási o slovo s novým singlom „I Feel“. Ten predstaví už o pár dní ako prvú ochutnávku zo svojho debutového albumu, ktorý vyjde ešte v tomto roku.

13892173574FOTO: Michal Nemtuda, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

„Pre mňa je táto skladba výbuchom lásky. Lásky slobodnej, neviazanej a hlavne bez predsudkov. Vznikla v období, keď som pociťovala lásku snáď aj ku žuvačkám na chodníku!“ spomína Layla so smiechom na vznik svojho najnovšieho hudobného diela.

Zárukou kvality a výnimočnosti nového talentu sú tri hviezdne mená troch známych pánov, ktorí sa rozhodli pri zrode singla „I Feel“ podať pomocnú ruku. S hudobným podkladom k skladbe prišiel DJ Billy Hollywood, ktorý pieseň zastrešil ako producent: „S Laylou sa poznáme už dlhšie, dokonca sme spolu odohrali aj nejaké koncerty. Myslím, že sa už hudobne našla, a tým pádom na nej vidím rýchly posun vpred a zlepšovanie sa. Má obrovskú chuť pracovať, a to sa mi páči. Nápad na spoločnú skladbu prišiel spontánne z oboch strán klasickou vetou – „Urobme spolu singel“ – vtedy zaznel smiech a ďalšia veta „Presne toto som chcel(a) povedať aj ja“! opisuje producent vydarenú umeleckú chémiu.

„Billy mi poslal hudbu, a ja si vždy nahrávam hneď prvé melódie, ktoré mi napadnú. Pri tejto pesničke to šlo hneď „z prvej“ a ešte v ten večer som napísala aj text. Bola to láska na prvé počutie,“ dodáva Layla.

Nad procesom nahrávania starostlivo bdel i frontman skupiny Lavagance, spevák a producent Marek Rakovický, v ktorého štúdiu sa singel zrodil.

„Billyho produkcia, ako ju zatiaľ poznám, má v sebe vždy niečo pozitívne a povzbudivé, má určitú gráciu. V tejto skladbe ešte pridal harmonizujúci pokoj. Vážim si ho ako producenta aj ako človeka. Layla zo seba dostala v štúdiu presne to, čo skladba potrebovala. Skladba jej hlasom dostala svoj šarm a ďalší rozmer,“ posúdil výsledok jedného z najnovších nahrávaní vo svojom štúdiu aktuálne jeden z najvyhľadávanejších slovenských producentov Marek Rakovický.

„Bola to naša prvá a fakt vydarená spolupráca,“ hodnotí Layla. „S Marekom sme sa zoznámili počas návštevy ich krásneho štúdia. Určite to však nebola naša posledná spolupráca. V LVGNC štúdiu plánujem donahrávať album,“ prezrádza speváčka.

K zimomriavkovej skladbe so slovenským textom a anglickým refrénom vznikol i videoklip. Rodil sa koncom roka 2013, počas 3 chladných nocí vo Viedni a jeho réžiu Layla zverila hercovi, aktuálne už i režisérovi Michalovi Nemtudovi. „Oslovila ma Kika spolu s Billym, či by som chcel natočiť klip k ich novej veci. Ako prvé som si chcel vypočuť pesničku, ktorá sa mi páčila (stále páči). Text, podanie aj muzika – má to pocit a to je najdôležitejšie,“ priznáva mladý režisér, na margo toho, ako sa so skladbou v okamihu stotožnil. „Miško je kamarát a je veľmi ambiciózny. Ako jeden z mála sa do práce vkladá celým srdcom, ale zabúda sa pritom niekedy aj najesť,“ smeje sa pri spomienke na výrobu Layla.„Bola som maximálne spokojná s jeho prístupom a plánujeme aj ďalšiu spoluprácu. Miško je talentovaný režisér a budeme o ňom ešte veľa počuť aj v tomto smere,“ dodáva.

IMG_7127c_smFOTO: Michal Petrik Photography, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Premiéra videoklipu „I Feel“ je naplánovaná na piatok 17. januára ako zlatý klinec Laylinho premiérového koncertu s kapelou v novom bratislavskom Spirit Klube. Súčasne bude premiéra videoklipu prebiehať i na portáli www.hudba.sk.