Kristína hviezdi v novom klipe „Rozchodový reggaeton“!

Princezná slovenského popu Kristína predstavuje nový klip k skladbe „Rozchodový reggaeton“. Speváčka ho nakrúcala v Prahe a v Amsterdame. V novom videoklipe sa krásna Kristína dokonca bozkáva s legendárnym hercom Miroslavom Donutilom! Pozrite si klip o rozchode, ktorý symbolizuje oslobodenie!

Speváčka Kristína má nový klip! “Rozchodový reggaeton“. Je príbehom dievčaťa, ktoré sa po rozchode s priateľom rozhodne odísť za lepším životom do zahraničia, pretože ako mnoho mladých ľudí nemá v tejto krajine šancu uplatniť sa a život u nás stráca pre ňu zmysel. Zaujímavú úlohu v klipe má populárny český herec Miroslav Donutill. V klipe totiž hovorí: “Každý má niekedy chvíle, kedy by najradšej odišiel. Aj ja mám také chvíle…“ Známy a obľúbený herec stvárňuje sympatického taxikára. S konečným výsledkom nakrúcania je pôvabná speváčka veľmi spokojná.
„Som spokojná a nadšená. Tento klip je odlišný od tých, ktoré som doteraz nakrútila a má v sebe viacero prekvapení. Veľmi ma teší, že pozvanie učinkovať vo videoklipe prijal legendárny herec Miroslav Donutil. Je naozaj vidieť, že má obrovské skúsenosti, práca s ním bola nezabudnuteľná. Aj vďaka nemu som sa ako herečka viac zžila s rolou dievčaťa z príbehu.“ Spokojne konštatuje Kristína.

Kristína má k herectvu veľmi blízko. Najúspešnejšia slovenská speváčka v Českej republike totiž vyštudovala herectvo na hudobno-dramatickom odbore Konzervatória v Košiciach. Réžie klipu „Rozchodový reggaeton“ sa ujal český režisér Matej Pichler. Spolu so štábom strávili niekoľko dní v Prahe a najmä v Amsterdame, kde sa točila väčsina scén klipu.

„Som veľmi rada, že režisér Matej, ktorému sme zverili aj scenár klipu, vybral tieto dve krásne mestá. Dali sa tu nakrútiť veľmi atraktívne zábery, čo sa odzrkadilo aj v samotnom videoklipe.“ Teší sa Kristína.

Hudbu k skladbe „Rozchodový reggaeton“ si zložila sama Kristína, autorom textu je Kamil Peteraj. Skladbu vyprodukoval producentský tím Martin Kavulič a Marián Kavulič. Málokto vie, že Kristína je skladateľkou viacerých svojích piesní. Okrem nového singlu sú to skladby: „Tajná láska“, „Hotel mama“, „To, čo cítim“, „Anjeli lietajú nízko“ alebo „Ja a ty“. Speváčka má na konte 12 videoklipov k piesňam z troch albumov. Jej videá majú na Youtube vyše 26 miliónov prezretí a v sledovanosti vedie pred slovenskou dámskou konkurenciou. Je najsledovanejšou slovenskou speváčkou v zahraničí. Je veľmi populárna v Čechách a jej pesničky tam znejú častejšie ako na Slovensku.

„Áno, je to pravda, v Čechách si so mnou pospevuje publikum a zažívam tam na koncertoch nádherné chvíle.“ Vyhlasuje speváčka.

Kristína za posledný rok spevácky vyrástla a získala pódiovú rutinu. Už dávno to nie je to neskúsené a ustráchané dievča z čias Horehronia, ale suverénna a vynikajúca speváčka s najvyššími ambíciami.

Kristína pochádza z muzikantskej rodiny, jej mama doteraz spieva v zmiešanom zbore. Kristína je aj výborná klavíristka, študovala 9 rokov hru na klavír na Základnej umeleckej škole a 4 roky na Konzervatóriu v Košiciach. Možno je príliš skromná, ale v hudbe je vzdelaná a zorientovaná. Jemná a étericky pôsobiaca speváčka vyhlasuje:

„Chcem robiť kultivované a nadčasové pesničky pre všetky skupiny poslucháčov. Preto spievam viaceré básnické knižne publikované texty Kamila Peteraja, ktoré majú hĺbku. Nemienim sa podriaďovať plytkým módnym vlnám, ktoré rýchlo prídu a rýchlo zmiznú. A rovnako sa nechcem hrať na anglicky spievajúcu speváčku, ktorá sa tlačí do sveta, kde majú takých spevákov na každom rohu. Ja chcem spievať predovšetkým krásne po slovensky, pretože si myslím, že nie je krajší jazyk ako môj rodný a nebudem sa podriaďovať týmto trendom.“ Tvrdí Kristína.

Kristíne sa dvakrát za sebou podarilo najvyššie umiestnenie zo slovenských speváčok v Českej súťaži Slávik v kategórii „Slávik bez hraníc.“ Za ostatné dva roky odspievala vyše 200 koncertov. V roku 2011 získala 1. miesto v kategórii speváčka roka v ankete českej hudobnej televízie Óčko. Vyhrala prestížnu súťaz Eurosong contest na Slovensku s piesňou „Horehronie“ a v tejto medzinárodnú súťaži reprezentovala Slovensko na finále v Nórsku. V ankete Slávik získala ocenenie Hit Roka 2010 za skladbu „Horehronie“. Kristína má široké publikum, jej piesne milujú deti, tínejdžeri aj dôchodci. Novinku „Rozchodový reggaeton“ si môžu fanúšikovia vychutnať naživo na aktuálnom turné s názvom Horehronie tour v Českej republike! Viac informácií o turné nájdete na www.kristinamusic.sk,www.facebook.com/kristinapelakova.

Zdroj: Amsterdam: Marián Kavulič, Praha: Zdeněk Šmida