Krásne ruky aj nohy

Ak ste im v chladných dňoch venovali menej pozornosti, je načase to napraiť. Slniečko hreje, namiesto dlhých nosíme krátke rukávy a v sukniach krásne vyniknú vaše nohy. Ale, treba sa o ne starať.

 

Nutnosť sú dokonale oholené nohy a onedlho aj perfektne ošetrené päty, bez známok suchosti alebo šupiniek. Nezabudnite ani na dokonalú manikúru – samozrejmosť, bez ktorej sa udržiavané dámy v šľapkách a lodičkách s otvorenou špicou neukážu. Samozrjeem, starať o sebe treba celý rok, no teplejšie dni viac odhalia, takže aj starostlivosť musí byť intenzívnejšia a výdatnejšia.

Ruky ako vizitka
Paže sú problémom mnohých žien. Nejdeme dávať lekcie fitnes, no paže spolu s lakťami by mali pôsobiť pestovane. Ak už nie sú v tip-top forme, dodajte im farbu samoopaľovacími krémami, vďaka ktorým budú pôsobiť sviežo. Nemusíme zrejme prízvukovať, aké dôležité sú upravené nechty a  hebké ruky. Niekedy stačí dlhšie umývať riad, pracovať v záhrade či spraviť väčšie upratovanie a ruky sú suché a popraskané. Pomôže kombinácia panthenolu, urey a bambuckého masla, ktoré je pre pokožku doslova balzamom. Okrem toho, že obnoví suchú a poškodenú kožu aj ju dlhodobo chráni. Ak ruky pravidelne neošetrujete, podobne ako nechty, ich nedokonalosti vás jedného dňa dobehnú. Úprava tvaru nechtov a lôžka by mala patriť k pravidelným rituálom. Neviete, čo je momentálen trendom? Základ je, aby boli upravené. Je na vás, či zvolíte francúzsku manikúru, priesvitný lak alebo divokú červeň. Za nepopraskaný lak máte vždy bod k dobru. A poznáte staré známe, fantázii sa medze nekladú, dnes sa nosí naozaj všetko, od výmyslu sveta. Ak túžite po dlhotrvácnejšom efekte, nechajte si profesionálne aplikovať gél alebo gél lak. A ak by ste zatúžili po farbičkách, nebráňte sa ani pastelovým odtieňom, tyrkysu, čiernej alebo červenej klasike. Dokonca necht môže mať inú farbu. Je to len na vás.

Nohy vás prezradia
Základom pekných pestovaných nôh je depilácia, ktorá dáva okoliu signál, že majiteľka sa o seba stará. Po tom, čo sa zbavíte nežiaducich chĺpkov, by ste mali pokožku upokojiť chladivým prípravkom, ktorý zabráni zápalu. Ak vám záleží na tom, aby malo telo krásnu, jednotnú farbu a dokonalé krivky v šatách či nohaviciach po kolená, stavte na telový mejkap. Ten spoľahlivo kryje nedokonalosti a dodá nohám a pokožke tela okamžitý efekt opálenia. Opticky zoštíhľuje a zanecháva pokožku hodvábne hladkú. Rovnako ako nechty, aj päty potrebujú pravidelnú starostlivosť. Zmäkčujúci balzam s výživnými olejmi ich účinne ošetrí, zvláčni a zregeneruje suchú a popraskanú pokožku. Päty budú hebké, hydratované a upokojené, nebudú praskať ani schnúť. Mnohé ženy pätám nepripisujú dôležitosť, to je však obrovská chyba, ktorú si mnohí všimnú na prvý pohľad. Napriek tomu, že máte nechty nalakované ukážkovo, budete pôsobiť zanedbane. Nepodceňujte drhnutie pemzou a rôznymi brúsnymi strojčekmi, ktoré pokožku zbavia zrohovatenej kože. Čerešnička na záver? Upravené a nalakované nechty. Podľa toho, čo uprednostňujete. Buďte sama sebou.

Autor: -aka-