Krásne nohy v lete? Stačí pár jednoduchých krokov

S príchodom teplých, slnečných dní začíname čoraz viacej siahať po krátkych sukniach, šatách a predovšetkým sandálikoch a šľapkách. A každá z nás túži mať na leto pekné nohy. Ako ich však po “zimnom spánku” dosiahnuť? V teplých mesiacoch je totiž pravidelná starostlivosť o nohy úplne zásadná. Prinášame zopár trikov a tipov na krásne a zdravo vyzerajúce nohy.

 

Zbavte sa suchej kože

Prvoradé je zbaviť sa suchej a stvrdnutej kože na pätách a to naozaj dôkladne. AK nemáte čas na pedikúru, nezúfajte. Tento krok si  pokojne môžete skúsiť samé doma.  Základom je kúpeľ.  Doprajte aj svojim nohám vytúžený a potrebný relax. Vyberte si jednu z prírodných hymalájskych solí, ktoré bývajú často doplnené aj o aromaterapeutické oleje. Takýto kúpeľ vám prinesie blahodárny pocit, upokojí vaše zmysly, vyrovná úrovne pH, čím pomôže telu k dosiahnutiu vlastnej rovnováhy.  Po výbornom kúpeli si vezmite pemzu, s ktorou dôkladne odstránite zrohovatenú a vyschnutú kožu. Klasické pemzy odporúčajú aj mnohé pedikérky. Ide vlastne o vyvretú horninu, ktorá do detailov prebrúsi pokožku na nohách. Existujú však aj rôzne iné, z prírodných minerálov, s ktorými zároveň odstránite všetky odumreté bunky.

 

Doprajte nohám peeling

Klasický telový peeling bude vašim najlepším pomocníkom. Vo svete kozmetiky nie je žiadnou novinkou, mnohé z nás ho už nielen vyskúšali, no zaradili ho aj medzi svoje obľúbené beauty rituály. Ale ruku na srdce, koľké z vás zabúdajú pri telovom peelingu práve na nohy a chodidlá? Ak je tomu tak aj vo vašom prípade, vykročte správnym smerom ku krásnej pokožke nôh dôkladným peelingom, s pomocou ktorého sa nielen zbavíte odumretých kožných buniek, ale zjednotíte aj tón pokožky a zlepšíte jej celkové prekrvenie. Po pravidelnom peelingu bude pokožka vašich nôh pružnejšia, hladšia a krásne zdravá.

 

Nezabúdajte aj na hydratáciu

Počas celého roka určite používate na tvár celé množstvo produktov, rôzne séra, hydratačné krémy či masky. Tak prečo túto starostlivosť nedopriať aj vašim nohám? Vhodný krém alebo balzam na nohy tvorí základ celej starostlivosti. Odporúča sa aplikovať ho najmä večer v hrubej vrstve a nohy ponoriť do hrubých ponožiek či zabaliť ich do igelitových vrecúšok. Krém tak lepšie pôsobí po celú noc a rýchlejšie vsiakne. Ideálne je zvoliť produkt, ktorý podporí krvný obeh, spevnenie slabých ciev a dopraje úľavu od pocitu ťažkých nôh.

V prípade chodidiel nesmieme zabudnúť ani na nechty na nohách, o ktoré sa tiež treba rozhodne starať dôkladnejšie. Nechty na nohách majú totiž tendenciu vrastať do kože. Spôsobujú tak veľkú bolesť a často si kvôli tomu ani nevieme obuť topánku. Ak aj vás trápi tento problém, rozhodne odporúčame navštíviť odborníka – pedikérku, ktorá sa o vaše nohy vhodne postará. Odstráni vám zrohovatenú kožu na pätách, môže vám masážou vhodne prekrviť pokožku či sa postarať aj o vaše nechty peknou pedikúrou.

Stačí naozaj málo a hneď nielen pocítite, ale aj uvidíte výsledok v podobe krásnych a zdravo vyzerajúcich nôh.

Autor: Nina M.