Kráska z festivalu

Atmosféra festivalových presunov po Slovensku je v týchto chvíľach taká hustá, že by sa bez dlhých rečí dala krájať bežným vreckovým nožíkom. Medzi tie najúspešnejšie fesťáky radíme všelijaké možné pohody, dohody, lahody a aj jahody. Poriadna hudobná spúšť patrí k letu presne tak ako Snehulienka k siedmim trpaslíkom.

Nevyhnutnosťou každého správneho festivalu je štipka blata v botaskách, mikina s minimálne trojštvrťovými rukávmi, slnečné okuliare so skutočným UV filtrom, batoh s tým najluxusnejším jedlom a pitím a, samozrejme, hŕba dobrosrdečných kamošov zo sídliska.

 

Pohľad na bežný hudobný festival z vtáčej perspektívy, nezainteresovanému turistovi pripomína divoké býčie zápasy v priamom prenose, alebo inú stádovitejšiu grotesku. Milé dámy a slečny, ráčte sa na festival nahodiť ako dračica! Pretože žiadna z nás nechce byť len jednou z davu.

 

Na festival sa chodí vkusne, luxusne a hlavne športovo ? elegantne. Hoci pršiplášť a gumáky veľmi elegantne nepôsobia, v batohu sa im aspoň jedno čestné miesto musí nájsť. Každá slečna s nápadom, si na festivalové záležitosti oblieka rifle s výrazným motívom, alebo opaskom, tričko podľa nálady a počasia, mikinu v žiarivých farbách a tenisky ako od Číňana.

 

Kabelka sa neodporúča, skúste to radšej s taškou cez plecia. Majte na sebe čo najmenej striebra, zlata a bronzu, pretože zlodejov sa všade veľa zmestí. V podstate je jedno, či ste v teplákoch, tesilákoch alebo v mrkváčoch, dôležité je, aby ste sa poriadne odviazali a vydupotali zo seba aj minuloročný letný hit.