KRÁSA VYCHÁDZA Z VÁŠHO VNÚTRA. AK VÁŠ ORGANIZMUS TRPÍ, DOPRAJTE MU WELLNESS!

Krása ide ruka v ruke so zdravím. Preto zakladatelia švédskej kozmetickej spoločnosti Oriflame vždy podporovali nielen vývoj kozmetických výrobkov, ale aj lekársky výskum inšpirovaný prírodou. Spoločne s poprednými odborníkmi a expertmi na výživu a vďaka rozsiahlym znalostiam získaným z podporovaných výskumov vyvinul Oriflame 100 %-ný prírodný rad Wellness by Oriflame, vďaka ktorému rozkvitne telo zvnútra.

To, že Wellness naozaj funguje, atestujú medzinárodne známe vedecké autority a lekári, odborní poradcovia pre Wellness by Oriflame. Skúmajú a vyvíjajú produkty Wellness a sledujú ich priaznivé účinky na ľudský organizmus. Na Slovensku je týmto Wellness garantom odborníčka na správnu výživu, lekárka a dietologička Martina Šintálová.

Kto je MUDr. Martina Šintálová?

Dietologička a zakladajúca členka výboru Slovenskej obezitologickej spoločnosti. Pravidelne organizuje vzdelávacie projekty a prednáša v oblasti zdravej výživy a liečby nadváhy pre odbornú aj širokú verejnosť. Je zapojená do európskeho projektu monitorovania výsledkov a pokroku v oblasti výživy obyvateľstva, fyzických aktivít a prevencie obezity v Európskej únii.

Absolvovala Lekársku fakultu UP v Olomouci a postgraduálny kurz liečby nadváhy a obezity na Endokrinologickom ústave LF Karlovej univerzity v Prahe. V súčasnosti vykonáva doktorandské štúdium na Oddelení výživy a hodnotenia potravín Ústavu biochémie, výživy a ochrany zdravia na FCHPT STU v Bratislave. Pracovala na III. internej klinike Univerzitnej nemocnice (akademika Ladislava Dérera v Bratislave) na bratislavských Kramároch. Založila spoločnosť Arcadia Medica s. r. o, ktorá sa už niekoľko rokov špecializuje na edukatívnu osvetovú činnosť v oblasti liečby nadváhy a obezity a zdravého životného štýlu. Neskôr založila a vybudovala Interklinik Vital − Dietologické centrum, ktoré sa pod jej vedením stalo vyhľadávaným zariadením so špecializáciou na zdravú výživu a ozdravné programy. V súčasnosti pôsobí v Inštitúte prediktívnej a personalizovanej medicíny v Bratislave. IPPM je špecializované centrum zamerané na tzv. personalizovanú medicínu, ktoré na základe jedinečných diagnostických prístupov a vyšetrovacích metód určí každému pacientovi špecifické dietologické odporúčania a dlhodobé zmeny v životnom štýle.

Sme to, čo jeme

„Preto je veľmi dôležité premýšľať nad tým, ako sa stravujeme. V dnešnej dobe často uprednostníme nekvalitné potraviny, ktoré nám pri príprave ušetria čas, ale neušetria naše zdravie,“ hovorí dietologička na základe dlhoročných skúseností z praxe. Hoci je každý organizmus individuálny, najčastejšie sa však dopúšťame rovnakých civilizačných prehreškov: stravujeme sa rýchlo, vysoko kaloricky a nepravidelne, jeme málo ovocia a zeleniny alebo si často doprajeme jedlo, ktoré nám škodí, pretože ho nedokážeme stráviť a spracovať. Aj malé zmeny však môžu byť z dlhodobého hľadiska veľmi významné, pretože sa týkajú jedla, ktoré konzumujeme každý deň. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie môžeme znížiť riziko srdcovocievnych ochorení o 80 %, riziko vzniku cukrovky typu 2 o 90 % a riziko vzniku rôznych druhov rakoviny až o tretinu len tým, že zmeníme životný štýl a začneme sa zdravšie stravovať a častejšie cvičiť. Každý deň by sme mali zjesť aspoň pol kila zeleniny či ovocia. Mala by to však byť častejšie surová zelenina plná vitamínov, keďže vyššími teplotami sa vzácne látky ničia. Keďže väčšina ľudí nespĺňa tieto odporúčania, zvýšenú pozornosť by mali venovať výberu kvalitných doplnkov výživy, ktoré dodajú telu a pleti všetku potrebnú výživu. „Účinné látky produktov Wellness s vitamínmi a minerálmi pomôžu pri bunkovej regenerácii, podporia imunitný systém, dodajú telu cenné mikronutrienty a tým takú potrebnú energiu a vitalitu. Wellness by Oriflame vám pomôže zlepšiť kvalitu života.“

130907_7103