Fashion

Krása materstva, hold ženskosti a rozdielnosť oslavovaná na móle

Už 15.júla 2018 sa konala v Miami na Floride prehliadka Miami Swim Week, počas ktorej modelka Mara Martin spôsobila rozruch. Tento rok sa značka Sports Illustrated Swimsuit rozhodla nechať zažiariť rôzne modelky s odlišnosťami. Mara Martin bola jednou zo šestnástich finalistiek, ktoré boli vybraté na každoročne sa konajúcu prehliadku plaviek v Miami. Čerstvá mamička vyšla na mólo so svojím päť mesačným dieťaťom v náručí, ktoré práve kojila.

zdroj: sports illustrated swimsuit

Odetá v zlatých bikinách s jedným ramienkom a odhaleným prsníkom, matka z Monroe, Michiganu  odkráčala po móle dojčiac dieťa. Dcérka mala na ušiach slúchadlá proti hluku, zelené bikini a plienku. Fotografia sa objavila na známej stránke Sports Illustrated Swimsuit na sociálnych sieťach a okamžite spôsobila senzáciu. Video si môžete pozrieť tu: https://www.instagram.com/p/BlRqGryH_Mi/?taken-by=si_swimsuit

Zdroj: sports illustrated swimsuit

Udalosť vyvolala záplavu väčšinou pozitívnych komentov: „Úžasná práca reprezentujúca všetky z nás, dojčiace matky!“

Samotná modelka sa vyjadrila, že nedokáže opísať pocity, ktoré ju naplnili potom, ako bola vybratá predvádzať pre značku Sports Illustrated Swimsuit. Bol to jej dlhotrvajúci životný sen. Je nesmierne vďačná, že môže takto zdieľať odkaz normalizovania kojenia a ukázať druhým ženám, že to môžu robiť všetky.

Žasne nad tým, koľko rozruchu, reakcií a titulkov si táto bežná činnosť vyžiadala.  „Je tam ďaleko viac príbehov, ktoré by si zaslúžili palcové titulky : žena, ktorá mala mastektómiu  ďalšia, ktorá prežila rakovinu, 2x paralympijská zlatá medajlonistka, žena bez nohy… Toto sú príbehy, ktoré by mal svet preberať!  Ďakujem za to, že ste nás 16 nechali predvádzať  a byť samými sebou, silnými krásnymi ženami !  Vďaka Vám, moja dcéra bude vyrastať v lepšom svete!  Buďme hrdé, som jednou z Vás! Všetky ste ma nepredstaviteľne inšpirovali. Milujem Vás ! #siswimsearch“, takto znel odkaz  modelky Mary Martin na instagrame po skončení show na palcové titulky z Daily Mail.

zdroj: sports illustrated swimsuit

 

 

 

 

 

Paralympijská zlatá medajlonistka na snowboarde a Sports Illustrated modelka Brenna Huckaby,

 

Editorka Sports Illustrated Swimsuit, MJ Day prezradila, že nechať modelku predvádzať počas dojčenia nebola nijako dopredu plánovaná udalosť: „Bolo to veľmi spontánne. Spýtala som sa Mary v zákulisí, či chce vyjsť na mólo a pokračovať v kojení. Povedala: Ó Bože, skutočne ?! Ste si istá? A ja som odvetila absolútne! Zapáčila sa mi predstava umožniť Mare pokračovať v kojení, zatiaľ čo vyjde na mólo a následné zvýraznenie odkazu, aké neskutočné a krásne ženy sú. Ja sama som odkojila dve deti a toto považujem za jednu z najsilnejších vecí, ktoré ženské telo dokáže. Bolo to najjednoduchšie rozhodnutie, ktoré som v tomto mesiaci urobila.„  

 

 

 

Krásu materstva, ženskosti a rozdielnosť vyzdvihli aj iné značky. V marci 2015 Dolce and Gabana venovala svoju celú Ready-To-Wear kolekciu počas Milan Fashion Weeku matkám, kedy predvádzali modelky odeté v šatách so sladkými výšivkami viet ako I love you, mamma držiac deti v náručí pričom známa talianska modelka Bianca Balti predvádzala tehotná.

zdroj: bellanaija com

zdroj: eckhaus Latta

 

 

 

V septembri 09/2017, značka Eckhaus Latta vzdala hold materstvu a ženám počas prehliadky New York fashion Week, jar/leto 2018. Umelkyňa Maia Ruth predvádzala v deviatom mesiaci tehotenstva v šatách, na ktorých nemala zapnutých pár gombíkov okolo bruška.

 

 

 

 

 

 

 

Ing.arch. Miroslava Vaňharová
Mya Mirell  www.myamirell.eu

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top