Kráľ topánok: Manolo Blahnik

Keď sa povie Sex v meste, určite si všetci predstavia Carrie Bradshaw, ktorá bola posadnutá pánom Božským a topánkami od Manola Blahnika.

Tomuto španielskemu návrhárovi s českými koreňmi vďačíme za všetky nádherné topánky, ktoré sme mohli obdivovať nielen v tomto seriáli. Všetky jeho najvýznamnejšie modely môžete vidieť v The Art of Shoes v Múzeu Kampa v Prahe, kde táto jedinečná výstava potrvá do 12. novembra 2017. Pri tejto príležitosti sme sa vám rozhodli ukázať ako ich vedia nosiť skutočné hviezdy a predstavíme vám modely, ktoré sú ľahko a cenovo dostupné aj u nás.

Jedinečnosť na prvom mieste
Modely svetoznámeho návrhára sú predovšetkým extravagatné, hravé a farebné. Tvorba Manola Blahnika je veľmi špecifická. Každý pár je ručne spracovaný a všetky zdobí tenký podpätok. Návrhárov osobitý vkus je kombináciou vášne k umeniu, architektúre a botanike, ktorá sa v jeho modeloch spája s prvkami talianskej, ruskej alebo španielskej kultúry.

Kultová Carrie
Medzi jeho najznámejší model určite patria luxusné modré saténové lodičky so striebornou sponou na špičke, ktoré mala na sebe práve Sarah Jessica Parker alias Carrie, keď ju pán Božský žiadal o ruku.

Slávne majiteľky
Jeho ikonické kúsky si obľubili tie najznámejšie herečky, speváčky a aj členky kráľovských rodín. V 90. rokoch zdobili botník princeznej Diany. Dnes sa v jeho topánkach prechádza vojvodkyňa Kate, módna ikona Victoria Beckham, šéfredaktorka amerického Vogue Anna Wintour alebo speváčka Rihanna, ktorá je pre tento rok tvárou jeho kolekcie.

Fotky osobností: www.pinterest.com
ZDROJ FOTO: www.zoot.sk; www.bibloo.sk; www.asos.com

ZOOT: https://www.zoot.sk/polozka/342027/modre-zamatove-sandalky-dorothy-perkins
https://www.zoot.sk/polozka/334563/leskle-lodicky-v-striebornej-farbe-na-ihlickovom-podpatku-dorothy-perkins
https://www.zoot.sk/polozka/337776/modre-leskle-lodicky-na-ihlovom-podpatku-dorothy-perkins
https://www.zoot.sk/polozka/301497/zelene-sandale-na-ihlickovom-podpatku-miss-selfridge
https://www.zoot.sk/polozka/294540/tmavomodre-kvetovane-sandale-na-podpatku-ted-baker
https://www.zoot.sk/polozka/337788/cervene-sandalky-v-semisovej-uprave-na-ihlovom-podpatku-dorothy-perkins

BIBLOO: https://www.bibloo.sk/damske/detail-vyrobku/54863-hogl-lodicky/vsetko/113502:cervena-raspberry/
https://www.bibloo.sk/damske/detail-vyrobku/42942-guess-lodicky/vsetko/4622:cierna-black/

ASOS: http://www.asos.com/dune-bridal/dune-bridal-breanna-embellished-shoes/prd/8374984?clr=ivory&SearchQuery=&cid=6461&pgesize=204&pge=1&totalstyles=679&gridsize=3&gridrow=20&gridcolumn=2
http://www.asos.com/river-island/river-island-satin-embellished-bow-pointed-court-shoes/prd/8675692?clr=blue&SearchQuery=&cid=6461&pgesize=204&pge=1&totalstyles=679&gridsize=3&gridrow=43&gridcolumn=2