Krabička záchrany pre každého športovca

Šport a zdravý životný štýl patrí k modernému životu rovnako, ako svet online, dobrá hudba, či najnovšie trendy v móde.  Pri športovaní sa nám však asi nevyhnú ani rozličné nepríjemnosti a drobné zranenia. Je preto dobré vedieť si poskytnúť aspoň základnú prvú pomoc. Čo by sme teda mali mať v rámci svojich športových aktivít doma?

Základná lekárnička
Ak športujeme v prírode, mali by sme dobre poznať aj slabé stránky svojho tela. Ide predovšetkým o rôzne alergie alebo zvýšenú citlivosť voči bodavému hmyzu. Hrozia nám však aj „klasické“ problémy, ako otlaky, odreniny, vyvrtnutý členok, alebo svalovica. Domáca lekárnička by preto mala obsahovať základné lieky proti bolesti, obväzy a chladivé a hojivé masti.

Jedlo a doplnky stravy
Keď sa vrátime unavení po intenzívnom športovom výkone, často cítime slabosť, vyčerpanie a niekedy priam vlčí hlad. Aby sme nezrušili naše športové snaženie tým, že sa v záchvate slabosti najeme niečoho nezdravého, je dobré mať vždy poruke zdravé a bohaté potraviny, ktoré rýchlo zaženú potrebu, respektíve túžbu po výdatnom jedle. Športovci, ktorí pravidelne navštevujú posilňovňu si zvyknú po tréningu dopriať vhodný proteínový nápoj, ktorý ich tréningové úsilie ešte viac podporí. Podobne zdravé doplnky stravy by sme mali mať vždy poruke aj v našej kuchyni.

Magnézium
Pri intenzívnom športovaní potrebuje naše telo extra podporu a doplnenie dôležitých vitamínov a minerálov. Jedným z nich je aj magnézium. Je to minerál, ktorý má na naše telo veľa pozitívnych účinkov. Pomáha v boji proti svalovým kŕčom a je veľmi užitočný aj pri aktívnom športovaní.

Ak siahnete po magnéziu, zvážte také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová.  Jej asi najväčšou výhodou je, že je prirodzeného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v klostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.