Kovbojské či so strapcami

Povinnou topánkovou výbavou zimnej sezóny sú bezpochyby čižmy. Vyššia obuv chráni pred mrazivým počasím, ale je aj dôležitým módnym doplnkom. Túto sezónu je vo svete čižiem niekoľko trendov.

Vari najpopulárnejšie sú jazdecké čižmy inšpirované obuvou anglických lordov, ktorí čižmy používali pri jazde na koňoch. Výhodou jazdeckej čižmy je, že vo väčšine prípadov je bez podpätku, takže v nej pohodlne chodíte celý deň.

 

Ďalším modelom, ktorý aktuálne zdobí výklady obchodov, sú čižmy na klinovom podpätku. Ich výhodou je pridaná výška, zároveň pohodlnosť a stabilita, ktorú klinový podpätok ponúka.

Zaujímavé modely rôznych farieb nájdete u Baťu, alebo v Asose.

 

Ak sa nebojíte výšok, čižmovým trendom, aký by ste mali túto sezónu vyhľadať, sú jednoznačne modely s masívnym podpätkom. V kurze sú rôzne farby, okrem čiernej tiež hnedá a vínová.

 

V neposlednom rade odporúčame trendové čižmy so strapcami. Indiánske modely sú skvelou módnou vychytávkou, a ak milujete módu, aspoň jeden strapcový model si istotne zadovážte.

 

Čižiem na výber je veľa, záleží na vás, či preferujete pohodlie alebo trend. Svojho zimného čižmového favorita však určite nájdete.

 

Fotografie:  theskinnybeep.com, stylesaint.com, riccardotisci.blogspot.com, New Yorker, Baťa, Topshop, Asos