Kostým na Haloween môže byť poriadna zábava

Aj keď ide o sviatok, ktorý k nám prikvitol zo západu a väčšina z nás ho ani poriadne neeviduje, predsa len nám môže na stole pristáť pozvánka na haloweensku párty. Prezliekanie do kostýmov si treba patrične užiť. Kedy inokedy máte príležitosť zahrať sa na kohokoľvek len chcete. Vôbec nemusíte špekulovať nad komplikovaným prevlekom. Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako si vyrobiť skvelú masku aj z toho, čo máte už doma.

 

Výrazný make-up
Stačí si vybrať osobnosť či hviezdu, ktorá svoj image vytvárala pomocou výrazného make-upu. Takými sú napríklad členovia kapely KISS. Premeníte sa na nich pomocou čiernej a bielej ceruzky na oči a výrazného rúžu. Stačí ak si potom oblečiete čokoľvek čierne a mierne si našuchoríte vlasy pomocou tužidla a laku na vlasy. A je hotovo!  Za Davida Bowieho sa prezlečiete tiež relatívne jednoducho. Stačí si pozrieť niektorý z jeho ikonických kostýmov a make-upov. Celkovému efektu dopomôžu farebné šošovky.

Rebelka
Madonna je tiež známa mnohými ikonickými vizuálmi. Najmä jej vzhľad z 80-tych rokov veľmi jednoducho napodobíte. Výrazný make-up s červeno-oranžovými očnými tieňmi a výraznou čiernou linkou. Image vám pomôžu dotvoriť šperky – len jedna výrazná náušnica, veľa, veľa náramkov a náhrdelníkov. Na hlavu stačí baretka a je to! Samozrejme nezabudnite na ikonické znamienko krásy.

Nevesta na úteku
Kostým, ktorý zvládne hádam každá z nás je premeniť sa na hrdinku v podaní Julie Roberts z filmu Nevesta na úteku. Stačia ak zoženieme svadobné šaty (odporúčam sekáč alebo požičať od kamošky ak nemáme jedny v skrini ešte z našej svadby). A k tomu už len zladiť tenisky a teda trochu prispôsobiť make-up. Jednoduché, pohodlné a vtipné.

 

Zdroj: AVE
Foto: pinterest.