Konfekčne nekonfekčné

Andreas Kreutz, Slovák s nemeckým menom. Vyštudovaný bankár so svojským štýlom, nadšenec módy, ktorý sa rozhodol svoje predstavy o dobre sediacom obleku pretaviť do skutočnosti.

Keďže 15 rokov pracoval vo finančnej sfére, oblek, košeľa a kravata sa stali súčasťou jeho každodenného života. Snažil sa, aby mu oblek dobre sadol, čo sa nie vždy pri jeho nekonfekčnej postave úspešne darilo. Mal jasné predstavy o strihu, materiáloch, doplnkoch a hlavne službách, ktoré očakával od šitia obleku a košele na mieru. Tie väčšinou nespĺňali jeho požiadavky.  Čím viac nad tým uvažoval, tým viac ho lákala možnosť naučiť mužov nosiť obleky s potešením a radosťou a nebrať to ako nevyhnutné zlo.

 

„Uniforma“ trochu inak

Jeho predstavou bolo ukázať, že oblek nemusí zákonite znamenať uniformnosť, že odlíšiť sa je oslobodzujúce a že aj drobnosťou môžete docieliť veľký efekt. “Muži zabudli nosiť napríklad, farebné vreckovky do saka, šatky, farby. Všetko to kúzlo sa prenechalo len ženám,“ hovorí pán Kreutz. „Mojim snom bolo otvoriť si butik, ktorý by pomohol prinavrátiť pánskej móde miesto na výslní aké mala voľakedy. Budem sa snažiť pomôcť mužskej populácii na Slovensku zorientovať sa a zistiť, čo im sedí, v čom sa páčia, v čom sa cítia dobre, v čom vyniknú. A samozrejme podať pomocnú ruku, aby to aj dosiahli,“ rozpráva s úsmevom pán v krásnom červenom zamatovom sakom, ktorého charizma, entuziazmus a vyrovnanosť Vás pohltí.

 

Šité na mieru

Idúc za svojimi predstavami sa dva roky dozadu zrodil butik Tailor Made s výberom asi 5 000 druhov oblekových materiálov a viac ako 100 druhov podšívok. Tailor Made spolupracuje so značkami Scabal, Holland&Sherry, Reda, Penrose London, eterna a ďalšími. Každá zo spomínaných značiek sa vyznačuje niečím špecifickým a dotvára celkový dojem z pánskeho oblečenia do dokonalosti. Čo obleky od Tailor Made robí špecifickým, je ten úžasný pocit individuality pri nosení, ktorého sa neviete nabažiť.

 

Osobnosť v každom z nás

„Veľa mužov v dnešnej dobe stále nie je samostatných a vo veciach módy sa spoliehajú na všelikoho, len nie na seba. Preto im veľmi rád poradím a ukážem ako čo kombinovať, ako podčiarknuť ich osobnosť a v čom sa v konečnom dôsledku budú cítiť výborne. Mojim cieľom nie je masová výroba, ani pretláčanie môjho štýlu klientom. Mojou métou je podčiarknuť jedinečnosť konkrétneho muža, a preto ku každému klientovi pristupujem osobitne. Myslím, že je dôležité mužom ukázať, že mužmi môžu byť aj keď sa odlíšia od davu,“vyznáva sa pán Kreutz

 

„Ďalším problémom, ktorý vidím je to, že veľa mužov nie je konfekčných. Preto je šitie oblekov na mieru excelentným riešením. V zle padnúcom obleku sa necítite dobre a tým svoju nespokojnosť podvedome aj vyžarujete. Jedinečnosť mojej práce je v tom, že každý oblek je originál. Je presne šitý na klienta a tým ponúka priestor vyniknúť tomu, čo je na ňom pekné a nedostatky, práve naopak, pomôže zamaskovať.

„Nemám v úmysle vyhýbať sa klientom a pôsobiť len ako majiteľ niekde spoza stola v zavretej kancelárii, ale chcem byť priamo pri tvorbe, chcem pomôcť prekonať ostych, odporučiť a preto ma v našom obchode nájdete takmer 7 dní v týždni“, uzatvára pán Kreutz.