Komfort v srdci Nízkych Tatier

Wellness hotel Bystrá

Jeseň je najkrajšia na horách, les mení farby a vo vzduchu už cítiť prichádzajúcu zimu.  Nie je nič lepšie, ako ísť príjemne unavený z túry vyhriať si kosti do sauny, či nechať sa vymasírovať v horúcej jacuzzi. Wellness hotel Bystrá ponúka obe možnosti, prechádzky v nádhernej prírode Nízkych Tatier aj úžasný vodný svet s plaveckým bazénom, divokým riečnym prúdom, chrliče, vírivky, bohato vybavený saunový svet s fínskou, parnou a soľnou saunou, ochladzovacím bazénom či zážitkovou sprchou.

Ak to počasie umožní, k dispozícii je aj slnečná terasa s výhľadom na les a okolité lúky. Trojhviezdičkový Wellnes hotel Bystrá, ktorý patrí do portfólia skupiny FPD, získal ocenenie Stavba roka 2012, je druhým najlepším slovenským hotelom vo svojej kategórii v rebríčku Trend Top a finalistom súťaže Hoteliér roka 2012. Leží na okraji dedinky Bystrá, priamo na vstupe do Nízkych Tatier.

Farebnosť bazénov a pohodlie
Veľkoryso riešené wellness centrum je súčasťou nedávno zrekonštruovaného hotelového komplexu a svojim návštevníkom poskytuje maximálne pohodlie. Do priestorov wellness centra prechádzajú hostia suchou nohou cez sklenenú lávku. Pri pohľade zhora zaujme farebnosť bazénov, ktorá využíva celú škálu „vodných“ odtieňov. Strop nad bazénom je vykladaný drevom v prírodných tónoch. Plavecký bazén dopĺňa zrýchľovací kanál pripomínajúci potok Bystrianka, pomocou protiprúdu sa dokonale navodzuje dojem plávania v divokej rieke. Súčasťou bazéna je niekoľko víriviek, chrliče, vodný hríb, gejzír či masážne lehátka. Vo výklenku je aj bezpečný detský bazén s množstvom hračiek a malou šmykľavkou. Sklenenú stenu  možno čiastočne zložiť, čím sa otvorí fasáda a hostia si môžu vychutnať slnečné lúče na drevenej terase s priamym výhľadom na južný svah majestátneho Chopku. K odpočinku lákajú aj zimné záhrady s krbom, odkiaľ je upokojujúci výhľad na stromy a potok Bystrianka.

Oddýchnuť si môže prísť ktokoľvek
Saunový svet je samostatným celkom, u nás doň majú prístup aj detskí návštevníci, samozrejme, za predpokladu, že ich sprevádzajú rodičia a dohliadnu, aby nerušili oddychujúcich hostí. Wellness centrum je otvorené nielen pre hotelových hostí, ale aj pre  denných návštevníkov z ulice.

Hotelové priestory sú zariadené moderne, ale nechýba im ani potrebná útulnosť.  Hotel má oficiálne štandard troch hviezdičiek, avšak na požiadanie ponúka aj typické pre kategóriu  hotelov o jednu hviezdičku vyššie. Napríklad župan, ktorý hosť dostane na požiadanie. Wellness hotel je prispôsobený všetkým typom návštevníkov. Rodiny s deťmi majú k dispozícii detské atrakcie, ako je bezpečná herňa vybavená hračkami či vonkajšie detské ihrisko. Pre firemných klientov sú k dispozícii dve plne vybavené konferenčné miestnosti s kapaciou sto miest určené na usporadúvanie seminárov, školení či tímových stretnutí. K dispozícii je teiž zimná záhrada s kapacitou osemdesiat osôb.  Ústretový personál hotela je pripravený ponúknuť hosťom aj program na voľný čas. V zimnej sezóne skibus, v letnej  cyklobus. Na výber sú balíčky s ponukou zážitkovej turistiky. V blízkosti hotela je množstvo lyžiarskych tratí, značené turistické trasy aj golfové ihrisko na Táľoch.

Najaktuálnejšie informácie o dianí v hoteli a jeho okolí nájdete na profile Wellness Hotel Bystrá na Facebooku.