Kombinovaním farieb k štýlovému outfitu

Kombinovať farby je občas umením. Zvlášť, keď chceme vyzerať vkusne a štýlovo zároveň. Niekedy stačí vybrať si hoci aj staršie kúsky odevov a správne skombinovať s inými, zaujímavo doplniť so zladenými doplnkami a vy budete mať pocit, že ste sa zaodeli no nového šatu.

Farebné kombinácie sú ako stvorené pre hru a zábavu. Paleta farieb je veľmi široká, preto by sme ju mohli rozdeliť na niekoľko základných farieb a vrhnúť sa na kombináciu s inými farbami. Na kombinovanie vplýva viac faktorov, napríklad to, o aký typ oblečenia ide, aký typ pleti a farbu vlasov máte. Majsterka odtieňov je modrá farba. Má veľmi rozmanitý výber, a teda veľa odtieňov ako je napr. morská, svetlá, ľadová, námornícka, dymová alebo akvamarínová modrá a ďalšie a ďalšie. Táto farba, ktorá je momentálne aj módnou farbou tejto sezóny spoločne so žltou, sa môže kombinovať s dymovou modrou alebo tyrkysom. Ak si chceme dopasovať doplnky, siahnuť môžeme po svetlozelenom neónovom odtieni. Námornícka modrá sa hodí ku svetlomodrej a fľaškovej zeleni a ku smaragdovým ozdobám. Ľadová modrá je skvelá ku bielej a svetlošedej. Modrá pristane každej pleti a dodáva človeku optimizmus.

Aj zelená je tiež veľmi bohatá na odtiene. Hodí sa skvele k modrej farbe či ku svetlej farbe citrónovej zmrzliny. Doplnky tiež voľte hlavne v bielej, modrej a azúrovej farbe.

Oranžová  je veľmi exotická, nehodí sa ku každému odtieňu pleti. Žltá farba sa dá pekne kombinovať so zlatou, alebo skôr zlatožltou farbou, aj  s khaki farbou.Žltá vás rozžiari. S príliš výraznými odtieňmi sa môže jasná žltá biť, s bledými zase stráca svoju silu. Najlepšou voľbou sú preto stredne sýte farby, ktoré žltú nenápadne utlmia, no zároveň ju nechajú vyniknúť. Dobrým príkladom je napríklad modrá, ktorá sa k žltej najviac hodí v svojej námorníckej podobe.

S black&white“ nepokazí nikto nič. Biela a čierna sú univerzálne farby, pôsobia elegantne, dajú sa kombinovať s rôznymi farbami.

Ružová farba je farba veľmi jemná, no pozor na kombinovanie s inými farbami. Rozhodne ju môžeme skúsiť k bielej, čiernej. Ďalej svetlé odtiene ružovej k svetlým tónom zelenej, bez toho aby ste čokoľvek pokazili. Akúkoľvek inú farebnú kombináciu je treba dobre zvážiť.

 

Správnou kombináciou farieb vymyslíte nový zaujímavý outfit. Oživte sa na jar použitím najmä žltej a modrej farby. Žltá okrem iného dokáže zdvihnúť náladu a modrá je považovaná za farbu optimizmu.