Koľko náramkov máš, toľkokrát si človekom

Šperky zdobili ženy od nepamäti. Dôkazom sú staré vykopávky, uložené pekne rad radom za sklenenou tabuľou v múzeu. Nájde tam všetko. Presne ako vo výklade niektorého z obchodov s bižutériou. Náušnice, prstene, náramky, náhrdelníky.

Ozdoba v podobe šperku k žene skrátka patrí. Inak tomu nie je ani dnes. Nezáleží na tom, či je to šperk z dielne svetoznámeho zlatníctva, dokonca nie je podstatné ani to, či je zo zlata, striebra alebo len z obyčajných korálikov. Dôležité je to, prečo ho máte na ruke a prečo ho tak milujete…

 

Dôvod pre radosť

Možno by bolo zaujímavé pátrať potom, prečo sú ženy šperkmi tak fascinované. Každá z nás nejaký má. Je jedno či drobnú retiazku s krížikom alebo obrúčku. Rovnako stretneme ženu, ktorá ma na prste každej ruky jeden prsteň. Je to osudová príťažlivosť. Pravdepodobne. Bez prsteňa sa ani len nevydáme. Aj to o niečom svedčí. Ďalšou vecou je, že akýkoľvek kúsok kovu esteticky vytvarovaný a navyše darovaný, v nás vyvoláva len ťažko skrývanú radosť. Je to tak milujeme ich!!!

 

1 alebo 100

Najväčším súčasným trendom sú jednoznačne náramky. Drevené, plastové, masívne alebo celkom jemné. Rozozvučia sa zakaždým keď pohneme rukou. Je to ako znelka dobrej nálady. Sú kombinovateľné s čímkoľvek a veľmi jasne odrážajú nielen našu náladu, ale aj naše vnútro. Môžeme si na ruke dokonca spraviť aj malú zbierku- jeden z dovolenky, druhý od lásky, od sestry od mamy. Výhodou je, že ak si vytvoríte dostatočnú zásobu, môžete ich voliť vo farbe oblečenia alebo sa pohrať s kontrastmi. Náramok je skrátka geniálna vec- je to niečo malé, niečo pre radosť, niečo pekné a momentálne aj veľmi trendy.

 

Zdroj: www.stylebistro.com, jewelry.about.com, wheretoget.it, www.marieclaire.com, www.loveitsomuch.com, fashionpers.com, trendyoutlook.com, ko-te.com, chanel-news.chanel.com, www.aapkisaheli.com, www.favewalls.com, mbasic.facebook.com