Kokosový olej na niekoľko spôsobov

Kokosový olej podporuje aj zdravie srdca, imunitu a funkciu štítnej žľazy a keďže je ľahko stráviteľný, nezaťažuje tráviaci systém. Celkovo zlepšuje regeneráciu organizmu a spomaľuje starnutie buniek. Je vhodný aj pre diabetikov a ďalšia dobrá informácia je, že neobsahuje cholesterol. Je tiež rýchlym zdrojom energie a ešte oveľa viac.

 

Starostlivosť o vlasy

Kokosový olej regeneruje poškodené a lámavé vlasy. Výborne pôsobí na rozštiepené končeky vlasov. Pravidelným používaním napomáha odstraňovať poruchy mastenia vlasov.
Proti rozštiepeným končekom stačí kokosový olej votrieť do končekov vlasov a nechať pôsobiť. Výživný zábal pre krásne a zdravé vlasy vytvoríte tak, že rozohriaty olej jemne vmasírujete do vlhkých vlasov, zabaľte do ručníka a nechajte pôsobiť aspoň 20 minút, následne vlasy umyte šampónom. Ak máte záujem o uvoľňujúcu masáž vlasov a hlavy, zohrejte olej na príjemnú teplotu a vmasírujte ho do vlasov. Olej nechajte pôsobiť čo najdlhšie a potom ho zmyte šampónom.

 

Starostlivosť o pokožku

Okrem starostlivosti o vlasy, kokosový olej oživuje, chráni aj pleť. Ak máte citlivú pleť alebo alergicky reagujúcu, je vhodný aj tento typ pleti. Vstrebáva sa ľahko, výborne pôsobí na podráždenú pleť. Zároveň obnovuje sviežosť pleti. Chráni tak pokožku pred škodlivými vplyvmi. Vzhľad pokožky vďaka oleju bude pôsobiť sviežo. Okrem toho kokosový olej napomáha obmedzovať vznik drobných vrások. Odstraňuje aj odumreté kožné bunky a tým sa stáva pokožka hladšou.

Okrem vlasov a pleti ho môžete natrieť aj na pery a použiť aj ako odličovací olej, najmä, ak máte suchú a citlivú pokožku.

 

Ďalšie využitie

Kokosový olej môžete využiť aj ako masážny olej. Ochabnuté svaly sa tak uvoľnia a budete sa cítiť oveľa lepšie. Môžete ho používať aj namiesto telového krému.

Okrem jeho blahodárnych účinkov aj krásne vonia. Využíva sa aj v kuchyni namiesto masla či bežného jedlého oleja. Jeho chuť oceníte pri pečení. Je veľmi odolný voči vysokým teplotám.

Autor: IVA
Zdroje:biokokosovyolej.cz
Foto: fresh.iprima.cz/jak-na-to