Koberce majú svoje miesto aj v modernom bytovom dizajne

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Bytový dizajn prešiel počas posledných rokov svojím vývojom a dá sa povedať, že aj výraznými zmenami. Moderné interiéry bytov či domov sa značne líšia od tých spred dvadsiatich rokov. Týka sa to aj riešenia podlahovej plochy v bytoch a domoch – linoleum či klasické „huňaté“ koberce nahradili iné možnosti. Koberce sú však naďalej medzi nimi!

 

Iné koberce než v minulosti

Aj zástancovia najmodernejších a najinovatívnejších trendov pochopili, že nie všetko môže byť len o plávajúcej podlahe či dlažbe. V takom prípade totiž domovu chýba akýsi pocit tepla a útulnosti, ktoré vedia dodať práve koberce. Je potrebné povedať, že dnešné moderné koberce sú iné než tie v minulosti. Prešli si zmenami čo sa týka materiálu, dizajnu i celkovej funkcionality v rámci bytového dizajnu.

 

Veľa možností

Vďaka týmto zmenám máte pri výbere kobercov dostatok alternatív. K dispozícii sú štýlové kusové koberce vhodné ku gauču do obývačky, do spálne či kamkoľvek, kam sa vám v byte hodia. Na rozdiel od metrážnych kobercov, ktoré sú v prevedení „od steny po stenu,“ máte pri kusových kobercoch väčšiu variabilitu. Na výber sú moderné kusové koberce, ale aj luxusnejšie verzie kobercov, či prípadne vlnené alebo plyšové koberce. Ak si neviete presne vybrať, odporúčame vám poradiť sa s bytovým dizajnérom či iným odborníkom v tejto oblasti. Pochopiteľne, nechýbajú detské vzory kobercov, ideálne do detských izieb.

 

Vhodné do moderného domova

Ako sme už spomenuli, moderné koberce jednoznačne patria do súčasného dizajnu. Plnia ako estetickú, tak aj funkčnú úlohu. Predsa len, sú aj na pocit a dotyk príjemnejšie než „len“ klasická plávajúca podlaha. Nesmieme ešte opomenúť skutočnosť, že samozrejmosťou je, že koberce si už dnes viete pohodlne vybrať a objednať aj prostredníctvom internetových obchodov.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com