Keď telu chýba céčko…

Jeden z najdôležitejších vitamínov, ktorý potrebuje, je práve vitamín C. Je jedným z najdôležitejších antioxidantov, pomáha budovať imunitný systém a zároveň je nenahraditeľným vitamínom pre krásu.

Nedostatok céčka pociťujeme, keď sme často unavené, náchylné na rôzne zápaly, infekcie a keď nezvládame stres. Toto všetko má potom dopad na náš organizmus. Evidentne sa to prejavuje vnútri tela, ale i zvonku. Na pohľad sme bledé, vyčerpané, máme stavy zlosti a niektoré i zníženú hmotnosť. Ochranca tela, teda vitamín C, sa podieľa aj na produkcii krvi, obnovuje tkanivá, udržuje zdravú pokožku, ďasná, je dôležitý i pre vstrebávanie železa, udržiava zdravé srdce.

Dbať na vyšší príjem céčka by mali predovšetkým tí, ktorých trápi napr. zlé hojenie rán, krvácanie ďasien, zhoršený stav alergií, poškodené vlasy, horšia pleť, modriny na tele, popraskané cievky a znížená elasticita pokožky, strata zubov, nespavosť, znížená chudokrvnosť i depresie.

Zvýšiť príjem by mali aj tí, ktorí majú vyšší vek, ak trpíte cukrovkou či depresiami. Ak ste pod tlakom a pociťujete negatívne emócie, netreba zabúdať na céčko rovnako ako aj v období pred menštruáciou i počas nej.

Medzi ďalšie výhody užívania antioxidantu patrí to, že stimuluje všetky orgány a žľazy v tele, podporuje mozog a zlepšuje aj dobrú náladu, spomaľuje starnutie, obnovuje chrupavku, šľachy i kosti, zlepšuje detoxikáciu, imunitný systém, pomáha vlasom, pleti, koži a podporuje vlastne liečbu všetkých civilizačných chorôb. Je prirodzeným antihistaminikom, blahodarne pôsobí na oči, preto sa uplatňuje pri liečbe zeleného a sivého zákalu. Pozitívne pôsobí aj na kŕčové žily, odbúrava cholesterol v pečeni, stimuluje tvorbu bielych krviniek.

To najmenej, čo môžete pre svoje telo urobiť, je získať tento vitamín z rozličných zdrojov, najlepšie v prirodzenej forme, či už je to konzumáciou ovocia ako sú napr. egreše, ríbezle, melón, ananás či zeleniny ako je paradajka, cibuľa, paprika, brokolica, špenát, cuketa či kôpor.

Dôležitý vitamín a živina pomáha pri nachladnutí, chrípke a pri ochorení horných dýchacích ciest. Odporúčaná denná dávka je 80mg vitamínu C denne.

Pripravila INA
Zdroje: http://orogoldvitaminc.com/benefits-of-vitamin-c/http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC538513/,

OROGOLD-Benefits-of-Vitamin-C